Kuzey Irak’ta verdiğimiz 9 şehidimizin sebeb-i sorumlusunun, tetikçisinin ve silah tedarikçisinin  azılı dostumuz(?) ABD  olduğu, artık bir sır olmaktan çıktı. Aynı coğrafyada gerçekleştirilen bu iki hain saldırının arka planında ABD ve İsrail işbirlikçi devletlerinin PKK’yı Türkiye’ye karşı saldırtması aşikar. PKK’ya takviye edilen paralı unsurlar, Suriye’deki kamplarda ABD askerleri tarafından eğitimleri tamamlanıp ajanlar yoluyla Irak’ın kuzeyine sürüldü.Sözde ideolojilerine artık sahip çıkamaz hale gelen ve eleman bulmakta bir hayli zorluk yaşayan örgüte Avrupa ve Balkanlar üzerinden asker tedarik eden MOSSAD ve CIA ajanlarının varlığını hepimiz biliyoruz.MİT’in siber yetenekleri sayesinde İsrail’in sahaya  sürdüğü onlarca etki ajanının,İsrailli ajanlarla devşirme casus  ağının sosyal ağlar üzerinden yoğun bir şekilde yürüttüğü psikolojik harekat yerle bir edilmiştir.Yani tek bir koldan değil her yerden saldırmaya çalışıyorlar.

   Bütün bunlara ABD uydularının da PKK’nın hizmetinde olduğu vurgusunu yapayım. Müttefik olduğumuza dair yıllarca atıp tutulan palavralarla dost devlet maskesi altında daima arkamızda zafiyetimizi kollayan bu büyük düşman, PKK’ya anlık istihbarat paylaşımı yapıyor. Türkiye sınırları içerisinde MOSSAD ajanlarına yönelik yapılan başarılı operasyonlarla canı epey sıkılan İsrail’in PKK’yı kışkırtıp üzerimize salması zaten beklenen bir şeydi. Her ne kadar yerli mühimmatlarımızla ve vatansever cesur askerlerimizle göğsümüz kabarsa da bu tarz alçak saldırılara  karşı hazırlıksız yakalanıp zafiyet göstermemiz de MSB tarafından üstünde durulacak bir konu.

   PKK yandaşlarına bir terör devleti kurdurma hayalini sunarak  kendi hayallerini gerçekleştirmeye çalışan,  ağzı kan kokan İsrail  maşası ve arkasındaki destekçisi ABD’ye artık gizli odalardan değil net bir şeklide, ‘’ Teröristan ‘’ı kuramayacaklarını  Ankara’nın bangır bangır söylemesi lazım.

  Bölgede yalnızlaştık diyerek ,stratejik açıdan  PKK ve YPG unsurlarına karşı ABD’yi koynuna alıp  ittifak yapmaya can atan aklı kıt trajikomik analistler,şunu unutmayın ki Ankara hiçbir zaman Washington portakallarının kafasıyla hareket edemez!