Elektrik kesildi aşkta bitti (şarj bitti) batarya bitti dünyanın sonu geldi, sanal alemdekiler yapayalnız kalacak artık..!

Şu sanal alem aldı uçurdu bizi(zihnimizi-beynimizi) normal insanlıktan çıkardı. Canan Karatay organikten şaşmayın dedi (sadece meyve ve sebzeler için)ama alemlere hiç değinmedi (öteki alem-bu alem, birde sanal alem). Halbuki şunu da söylemişti profesör mutluyken taş bile yeseniz yarar /mutsuzken ki yediğiniz pirzola dahi olsa zehirdir dedi.

Alemlerden en organik olmayan sanalıdır, digital ortamda naralar atılır, maskeler takılır, altı bağlar gazeli. Oğlan Türkiye güzeli, Kız kâinat güzeli /altı bağlar gazeli, Nedim' den.

Adana'da İnternet üzerinden oluşan sanal alemde, yazışmalar, resim atmalar, like'lardan sonra iki yapayalnız zavallı insan birbirine aşıķ oldu, biri kız diğeri erkek (normalde bildikleri); her şey ciddiye doğru ilerlerken, sanal alem insanları nihayet buluşmaya el ele tutuşup göz göze bakışmaya yani kaçınılmaz sona doğru ilerliyor... fakat biri hep erteliyor nedense /halbuki deliler gibi aşık ikisi de birbirine (hiç görmeden sesini hiç duymadan )sadece klavye yalnızlığına kapılmış iki insan(sanki intihar etmeden hemen önceki haller, aslında intihar girişiminde olan bunalımlı kişi, bir insana dahi açılsa o an, intihardan vazgeçecek...) Bir araya gelip tanışmak artık kaçınılmaz, bu kadar yazışma (yalnızlıklarına çivi çakan yazışmalar)bu kadar hissiyat  artık nihayete ermeli sanal alemin yalnızlarında. Tam buluşacakları sırada aman Allah’ım (şuur kaybı), Sinem, Ahmet çıktı (günlerce Serhat' ı kandırmış meğerse, cinsiyetim kız diye), büyük çöküş (duygusal travma) doğal olarak büyük hakaret dolu laflaşmalar ve ikisi de büyüklerine söylediler, kendi başlarına çıkamıyorlar bu ağır travmadan, buhran başka bir üst boyuta taşındı. İkisinin abisi restleşti ve mutsuz son (sanal alemin kabadayılarında):Ahmet' in abisi Serhat'ın abisini vurarak öldürdü biri mezara diğeri demir parmaklıkların arkasına, incir ağacı dikildi yine iki garibanın ocağına (asıl suçları klavyelerdeki yalnızlıkları, organik olmayan mutluluklara yelken açmaları-organik olmayan alemlerde).

İnsanlar hep uzaklaştı aslında birbirinden sanalını-sahtesini seçti ortamların, (klavye ve ekran daha cesaretlendirici galiba). Birebir empati kurularak yaşanan-yaşatılan/başlanan-başlatılan bir paylaşımın yerini hiçbir şey tutmaz. Birebir insani olanıdır: sadece yazışmayla empati olmaz -hissiyat olmaz/olsa da temelsizdir, çöker.

Belki de doğru olan yaşamış insanlar olan atalarımızın yaşanmışlıkları olarak yazı ve söylemler aracılığıyla bize ulaşa gelmiş atasözleri ve bunun yanı sıra da yaşanacak geleceğin öngörüsüyle sentez yaratmaktır. Yoksa yine (Büyük Kartellerin işine gelmediği için başına çoraplar örüp-karalama kampanyası yaptıkları) profesörün dediği gibi genetiğiyle oynanmış gıdayı tüketen bireyin genetiği bozulur /bireyin bozulan genetiği toplumun genetiğini bozar /genetiği bozulan toplum ülkenin genetiğini / o da dünyanın genetiğini bozar.