Yeni haftaya Merkür etkisinde pragmatik bir bakış açısıyla neyin, neden işe yaramadığı konusunda net çıkarımlar yaparak,ciddi düşünceler,analitik hesaplarla plan&program yapma çerçevesinde giriş yapacağız.

Haftanın ilk günlerinde sezgilerimizi daha yaratıcı,sanatsal kullanıp verim elde edeceğiz.

İletişim de bireysel uzlaşma arayışından çok bürokratik,diplomatik görüşmelere odaklı olacağız.Finansal konularda olumlu gelişmeler yaşarken;enerjimizi ve planlama gücümüzü kararlı bir şekilde somut hale getirebiliriz.Hızlı adımlar içinde olacağız.21 Ocak’ta Güneş ve Plüton ikilisinin Kova burcunda randevulaşması kollektif düzeyde majör değişikliklerin çok daha belirgin,yenileyici,derin ve dönüştürücü koşullar getireceğini gösterecektir.

Özellikle değişimin,yeniden doğmanın,metamorfozun gezegeni Plüton’ün Kova Transiti Astrolojik Literatürlerde en son 225 yıl önce Fransız Devrimi,Amerikan Devrimi,Haiti depremi ve Sanayi Devrimi’nin ilk filizlerinin yaşandığı 18.Yüzyılda Kova burcunda yer alan Plüton; bu kez de kendini bilimsel buluşlarla,teknolojik ilerlemelerle,dünya dışı yaşamla ilgili keşiflerle,kollektiflerin baskıcı güçlere karşı başkaldırmasıyla ve kurulu düzenlerin bozulmasıyla gösterecektir.Yapay Zekanın güçleneceği,bilginin daha demokratik hale geleceği,baskıcı&manipülatif rejimlerin halk tarafından devrileceği bu dönem Plüton Oğlak transit etkilerini dengeleyici nitelikte çalışacaktır.Bireysel düzlemde ise bağımsızlık,özgürlük,marjinalite vb.kavramlara daha çok önem verirken;içsel keşif ve perspektifimizin zenginleşeceği olaylar sunacaktır.

Kollektife hizmetle 

Sağlıkla,huzurla,mutlulukla,güvenle,cesaretle,

esenlikle,umutla 

İYİ HAFTALAR:)

GENEL BURÇ YORUMLARI

Koç ve Yükselen Koç

Yeni haftaya iş&sorumluluk cephenizde yüklü ve çaba gerektiren koşullar içinde başlayacaksınız.Başarıya daha yakın olduğunuz bu süreçte göstereceğiniz çaba,iradeli tutumlar yenilikler getirecektir.İş ve para mevzularını ortak payda da üretkenlikle yöneteceksiniz.20 Ocak itibariyle arkadaşlar ve gruplar açısından renkli açılımlar gündeminize gelecektir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugünlerde kendinizi geliştirmek,yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelerek keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.Uzaklar,yabancılar ya da eğitimle ilgili konular önünüze yeni fırsatlar getirebilir.Gruplar içinde sorumluluklarınız artabilir.Kontrol dışı durumlar karşısında aceleci davranmamalısınız.21 Ocak civarı özellikle sorumluluklarınız açısından daha fazla gayret,kararlılık getiren durumlarla karşılaşabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

Toprak elementindeki vurgulu enerjiler bu dönemde hayatınıza daha fazla garanticilik,birikim özellikle sorumluluk açısından daha fazla çaba ve ortaklı işleri gayretle toparlama heyecanı getirebilir.Finansal alanda kaynaklarınızı daha dikkatli ve planlı şekilde yönetmelisiniz.Gelecek kaygılarınız ve endişelerinizin sizi engellemesine izin vermemelisiniz.20 Ocak sonrası iş hayatınızı yenileyen durumlar açığa çıkacaktır.Düşüncelerinizi ve uzaklarla ilgili işleri kararlı şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bu dönemde başkalarından kaynaklı ciddi düşünceler,kararlar içindesiniz.Derin düşünmek ve sorumlu davranmak ekseninde hareket edeceksiniz.Evlilik ya da ortaklık yönünde gerçekçi,katı bir tavır sergileyeceksiniz.Tartışmalar,anlaşmazlıklar var ise yapıcı şekilde çözmeye çalışacaksınız.18 Ocak civarı kritik değişiklikler gündeme gelebilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Hizmet&düzen,günlük rutinler ve çalışma hayatınızla alakalı bu dönemde daha fazla çaba göstermek gerekecektir.Gayretinizle,mücadelenizle dikkat çekerken sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.Finansal konularda ani masraflar ortaya çıkabilir.

20 Ocak itibariyle karşılıklı konularda,evlilikte ve ortaklıklarda daha bilinçli davranmalısınız.

Başak ve Yükselen Başak

Yaratıcı yönlerinizi,bireysel isteklerinizi daha güçlü,tutkulu şekilde bu dönemde ortaya koyabilirsiniz.Aşk hayatınız,çocuklarla ilgili konular,spekülatif mevzular açısından önemli çabalarla cesaretinizi yapıcı yönde kullanabilirsiniz.

18 Ocak civarında finansal konularda ani değişiklikler söz konusu olabilir.20 Ocak sonrasında çalışma hayatınız,çalışma ortamınız ile ilgili konularda renovasyonlar gündeme gelebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni haftada evinize ve yerleşime yönelik çabalar,hareketlilik daha fazla dikkat çekiyor.İş hayatınızdan çok ailevi konulara ya da kendi iç dünyanıza dönmeyi gerektiren koşullar içinde olabilirsiniz.18 Ocak civarı eşinizi ya da ortaklığı ilgilendiren işlerde fedakarlıklar yapabilirsiniz.Dengeyi iyi kurmaya çalışmalısınız.

20 Ocak civarı kendinizi daha kararlı, güçlü ve yaratıcı şekilde ifade ederek dikkat çekeceksiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep

Toprak elementinde biriken enerjiler sizi özellikle iletişim alanında,yakın çevrenizde ve kardeşlerle ilgil konularda daha kararlı ve girişken kılacaktır.Evraklar,görüşmeler ya da yakın çevrenizde olup bitenler nedeniyle hızlı koşuşturmalar yaşayabilirsiniz.20 Ocak sonrasında ailenizi ve evinizi ilgilendiren konulara focuslanacaksınız.

Yay ve Yükselen Yay

Mesleki konular,statü mevzuları ve para durumunuza bu dönemde daha fazla yoğunlaşabilirsiniz.Uzaklarla ilgili işler ya da ev hayatınıza yönelik konular sizi hayli meşgul edebilir.Gelir&Gider dengenizi korurken ani harcamalarınızı kontrol etmeye çalışmalısınız.18 Ocak civarı yeni bir anlaşma ya da yaratıcı çalışmalar içinde dikkat çekici fırsatlar kazanacaksınız.Düşüncelerinizi,fikirlerinizi metamorfozik etkide ortaya koyabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 

Burcunuzdaki gezegenlerin birikimi sizi oldukça kararlı,hızlı ve odaklı kılıyor.Bireysel gücünüzü ve yeteneklerinizi daha özgün,rahat ifade edebilirsiniz.

İş hayatınız ile ilgili konularda ilerlemeler,yeni adımlar atma imkanınız var.İş görüşmelerinizde olumlu değerlendirmeler elde edeceksiniz.20 Ocak sonrasında finansal konularda devrim nitelikli güçlü dönüşümler yaşayacaksınız.

Kova ve Yükselen Kova

Bu dönemde dikkat etmeniz gereken bazı konular ve sizi psikolojik açıdan daha içe dönük kılan koşullar var.Geçmişten kalan konular ya da arınma,temizlenme gerektiren yükler altında olabilirsiniz.Kendinize zaman ayırmaya,dinlenmeye çalışmalısınız.Parasal konularda mücadele ve çabalar dikkat çekiyor.Ek gelirler gündeme gelebilir.

20 Ocak sonrasında bireysel olarak daha kararlı,özgür ve derin dönüşümlü yenilikler içinde keyifli hissedeceksiniz.

Balık ve Yükselen Balık

Gelecek hedefleriniz,plan yaparak organize hareket etmek ve gruplar içinde çaba göstermek dikkat çekiyor.Sosyal alanda ya da hedeflediğiniz konular içinde daha gayretli,istekli davrabilirsiniz.Yaratıcı enerjinizi ve hayal gücünüzü uygulama konusunda olumlu koşullar var.18 Ocak civarında iş ilişkileriniz ve parayla ilgili konularda cesaret göstererek yenilikler,atılımlar yapabilirsiniz.İletişim kontaklarınızda dikkatli ve özenli olmalısınız.Çünkü söyleyecekleriniz,ilişkilerinizin uzun vadede seyrini belirleyebilir.

GÖKYÜZÜ DİLİNİN ÖNERİLERİ

1 Film:Time Trap/Ben Foster&Mark Dennis 

1 Kitap:Klara ile Güneş/Kazuo Ishiguro

1 Albüm: Taller in More Ways/Sugababes

Gökyüzü Dilini Anlamaya Çalışın.

Işık izinde ışık gibi parlayın.

Yaşamı sevgiyle,

farkındalıkla,anlayışla,yenilikle,dansla,şiirle kucaklayın.

Gökyüzü Dilini Takip Edin Ve Hayal Etmekten Hiç Vazgeçmeyin.