Ekonomim'den Canan Sakarya'nın haberine göre AK Parti’nin Hayvan Hakları Kanunu'nda yapılacak değişikle sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulması konusunu gündemine aldığı, söz konusu kanun teklifinin meclis kapanmadan önce yasallaştırılmasının planlandığı iddia edildi. Yapılan çalışmada; belediyelerin barınaklarındaki kapasite kadar köpeğin fotoğraflarını çekerek kuracakları internet sitesinde sahiplendirmeleri için ilan yayınlayacağı, köpeklerin fotoğraflarının internet sitesinde belirli bir süre bekletileceği, sahiplendirilen köpeklerin çip takılarak takip edileceği, 30 gün içerisinde sahiplenilmeyen köpeklerin enjeksiyon ile uyutulacağı ileri sürüldü.

Bu canice eğilim ülke genelinde çok büyük tepkilere mahal verdi.

Doğayı katlet, depremin güneşin doğması, yağmurun yağması vb olaylar gibi tabiatın bir döngüsü olduğunu reddet, israfta sınır tanıma, Afrika’da her dakika da bir çocuk yaşaması için alması gereken gıdaya ulaşamadığından hayatını kaybederken sen israfta sınır tanıma, daha daha, neler neler. Pandemide gördük, insan sokakta olmayınca, ağaçlar daha bir yeşillendi, ozon tabakası hasarını onardı, yani 10 milyon türden biri olan insan doğadan yok olunca, doğa kazanıyor, insanın kendisi kaybediyor. Şimdi de gel, sokaktaki dostlarımızı yok et.

Aristo’da demiş ya; ‘insan düşünen hayvandır’ diye… Köpek 4 / insan 2 ayaklı, köpek yaşatmak için yaşar /insan öldürmek için, / köpek sadık ve içgüdüsel / insansa her an ihanete meyilli… köpeğin insana nazaran iyi taraflarını saymakla bitmez. Hep birlikte kamuoyu yaratmayı başarabilirsek (-ki şimdiden o kamuoyu oluşmuş halde) hükümet bu yanlışından geri adım atacaktır.

Köpek’te Allahın Yaratmış Olduğu 10 Milyon Canlıdan Sadece Biri…Her Canlı Zincirin Bir Halkası, Bir Tür Yok Olursa, Dünyanın Dengesi Bozulur…Gerisini Artık Sen Düşün İnsanoğlu.