Süper Lig'in 25 hafta sonunda evinde konuk ettiği Kasımpaşa'ya 3-1 mağlup olan Adana Demirspor'da işler yolunda gitmiyor. Beklediği çıkışı Hikmet Karaman ile de gösteremeyen Adana Demirspor'da devre arasında takıma takviyeler yapılırken bu takviyelerden verim alınması en az daha 4-5 maçı bulacaktır. Bu süreçte Adana Demirspor'un tek amaçlı ligde kalmak olmalı. Her şeyden önemlisi de yeni sezon planlamalarına bir an önce başlamalı ve bu planlar doğrultusunda şahsi fikrim Hikmet Karamanlı yola devam edilmemeli. Gerek oyun planı ile gerek futbol kültürü ile hem Şehrimize hem de Adana Demirspor'a çok ters bir hoca olduğunu ve fayda getiremeyeceğini düşünüyorum.

Adana Demirspor Vincento Montelia'da yaptığı gibi uzun vadeli bir planlama ile yola devam etmeli ve bu şehrin kültürünü bilen futbol kültüründe bilen bu şehre uyum sağlayabilecek hocalarla bu işi yapabilmeli yepyeni bir kadro mühendisliği oluşturulmalı. Ve bu mühendisliği de İtalyan futbol akılları ile yapmalı. Ve artık mutlaka ve mutlaka altyapıya gerekli önem verilmeli tesis yatırımına önem verilmeli kategorisine yatırım yapılmalı ve artık fabrikadan oyuncu çıkartmalı. Bu gelecek adına Adana Demirspor için çok daha yararlı ve kalıcı futbol iklimi ve kalitesinin gelişmesinde yardımcı olacaktır. Özellikle 6-9 yaş ve 15-18 yaş grubu gençler keşfedilmeli ve gerekli yatırımlar yapılmalı.

Adana'da Çok yetenekli çocuklar var. Özellikle alt linklerde bölgesel amatörde altyapılarda futbol okullarında çok büyük potansiyeller var. 3 büyüklere Bunlar kattırılmadan Adana Demirspor bu çocuklara katmalı ve önlerini açmalı. Bu hem Adana Demirspor'un maddi geleceği için katkı sağlayacak hem de altyapıdan üst yapıyor. Futbolcu sürerek Hatta bunları Avrupa'ya pazarlayarak Adana şehrinin reklamı çok daha iyi bir şekilde yapılabilecek ve aynı zamanda ülke futboluna katkı sağlanabilecek. Bu durum artık ekonomik krizin tavan yaptığı Dolar'ın Euro'nun alıp başına gittiği dönemde kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir.