2 Tutulma arasında Transit Merkür Retrosu deneyimleyeceğiz önemli bir döngüden geçiyoruz.

3 haftalık Koç burcundaki Merkür Retrosu kendini frenlemekte zorlanmak,iletişim/organizasyon problemleri,yanlış algılamalar,yol&yolculuk düzenlemelerinde nahoş durumlar,medya&habercilikle ilgili engeller vb.Merküryen sorunlar getirebilir.

Haritanıza göre şekillenen olgularda doğum haritanızda Koç burcunun bulunduğu evi inceleyerek hayatınızın hangi alanlarında gecikmeler ve sorunlarla karşılaşabileceğinize dair daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.Örneğin; 4.evdeki Merkür Retrosu aile,ebeveynler ve ev içerisinde tartışmalar,sıkıntılar ya da çözülmesi ihmal edilen sorunlar anlamına gelebilir.5.evdeki Merkür Retrosu ise aşk,çocuklar,yaratıcı alanlarda uyumsuzluk,anlaşmazlık anlamına gelirken 

Ex aşkınızın geri dönüş çağrısını da yapabilir.

5 Nisan’dan itibaren Venüs Koç yolculuğunda ilişkiler,para ve aşk konusundaki eğilimlerimiz Koç burcunun ateş doğasıyla şekillenerek gelişme gösterecektir.29 Nisan’a kadar süren transit etkisinde İkili ilişkiler adına 

Venüs Koç kombinasyonu

 “Seni sevdiğim için kızıyorum ya da bağırıyorum” diye çalışırken ilişkilerini zaman aşımına uğratanlara birlikteliğin devamını sağlamak için evcilleşmek,olgunlaşmak gerektiğini vurgulatacaktır.

Para ilişkilerinde ise düşünmeden alınan riskler,çocuksu zevkler yönünde harcamalar yapmak,saç bakımı,kozmetik vb.alanlarda yüksek meblağlı alışverişler nakit kaynaklarını tükettirebilir.

Hafta genelinde kadersel gelişmelere açık enerjilerde dönüştürücü etkileri olan,daha derin konulara girerek kalibre ölçer gibi çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmeler yaptığımız biraz krizli ama pozitif sonuçları daha yüksek olasılıklar silsilesi taşıyan 

iz bırakan bir hafta yaşayacağız.

Esenlikler..Güzellikler!

İYİ HAFTALAR:)

Genel Burç Yorumları 

Koç ve Yükselen Koç

Burcunuzda ilerleyen Güneş desteğinde daha fazla cesaret,girişimcilik ve yeni adımlar atma isteği içinde dikkat çekeceksiniz.Ancak bu dönemde duygusal nedenler ve kimi zaman çok açık olmayan koşullar yüzünden hatalı adımlar da söz konusu olabilir.Sabırsızca ve düşünmeden hareket etmemelisiniz.5 Nisan civarında sizi daha hassas kılan nedenler ve bitişler dikkat çekebilir.5’inden itibaren aşkta,ilişkilerinizde duygularınızı daha açık ve samimi şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa

Hazırlık aşamasında olduğunuz konular,bekleme yaratan değişiklikler bu dönemde sizi meşgul edebilir.Özellikle net ve düzgün karar vermekte zorlanabilirsiniz.Üstü kapalı ya da gizli kalan şeylere dikkat etmelisiniz.Gruplar içinde ya da sosyal alanda sizi test eden koşullar olacaktır.5 Nisan civarında gruplar içinde bazı fedakarlıklar ve bitişler dikkat çekebilir.Aşkta ve parasal konularda daha uyanık,öngörülü olmaya bakmalısınız.

İkizler ve Yükselen İkizler

Gelecek yönünde yeni fikirler,yepyeni hedefler içinde planlar yapabilirsiniz.Çalışma hayatınızda daha fazla çaba ve mücadele ön plana çıkabilir.Finansal konularda karışıklıklar yaşanabilir.Bütçeleme açısından kritik değerlendirmeler gündeme gelebilir.

5 Nisan civarında özellikle iş hayatınızda tamamlanması gereken konulara yoğunlaşabilirsiniz.Gruplar ve arkadaşlıklar içinde keyifli yeni heyecanlar yaşayabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Tutulmaların gerçekleştiği bu dönemde hem iş hem de ev cephenizde dikkat çekici değişiklikler gündeme gelmekte!Mesleki konularda kendinizi daha fazla gösterme çabası içindesiniz.Yabancılar ya da uzaklarla ilgili durumlar sizi bu dönemde daha fazla meşgul edebilir.İş hayatınızda ve karşılıklı konularda daha gerçekçi ve ciddi olmaya özen göstermelisiniz.İlişkilerinizde hassaslaşabilirsiniz.

5 Nisan civarında kendinizi daha fazla ifade etme imkanı elde edeceksiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bireysel alanda kendinizi göstermek ve fikirlerinizi anlatmak için daha fazla motive olabilirsiniz.Ancak bu dönemde finansal konularda ve ortaklaşa işlerde bazı sıkıntılar ya da tartışmalar gündeme gelebilir.

Çalışma hayatınıza ve sağlık konusuna daha fazla özen göstermelisiniz.Yabancılar ve uzaklarla ilgili işleri yeniden gözden geçirebilirsiniz.5 Nisan itibariyle aşk hayatınıza dair ateşli,romantik gelişmeler yaşanacaktır.

Başak ve Yükselen Başak

Tutulmalar mevsiminden geçerken ilişkiler ve karşılıklı konularda önemli testler,hassasiyetler içindesiniz.Bazı krizler ve endişeler sizi aşırı düşünmeye yöneltebilir.Zihninizin doluluğunu boşaltmak adına “brain dump” uygulaması yaparak zihninizi rahatlatabilirsiniz.İş hayatınızda aldığınız önemli kararları tekrar gözden geçirebilirsiniz.

5 Nisan civarında özellikle eşinizle ya da karşıtlık konular içinde sizi bağlayan durumlarla karşılaşabilirsiniz.Aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda iletişim dilinizi kör bir bıçak gibi kullanmamalısınız.

Terazi ve Yükselen Terazi

Karşıt burcunuzdaki gezegenlerin kombinasyonunda yaşamınızda son 6 aydır devam eden koşulları değiştiren olaylarla ilgilenebilirsiniz.Çalışma ortamınız, sağlık&hizmet konuları daha yorucu hale gelmiş olabilir.Ev ve iş dengeniz için daha fazla çaba sarf edebilirsiniz.Görüşmeler ve anlaşmalar yön değiştirebilir.Sosyal prestij ve başkalarının onayını almak bu evrede öncelik kazanabilir.5 Nisan civarında ise özellikle çalışma hayatınızda beraber çalıştığınız kişilerle ilgili iletişim çaplı çatışmalar yaşanabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep 

Tutulmalar arasında bu dönemde karışık etkilerle uğraşabilirsiniz.Çalışma ortamınız ve işle ilgili konularda yeni başlangıçlar,yepyeni adımlar dikkat çekiyor.Hizmet ve sağlık konularına daha fazla ağırlık verebilirsiniz.Daha iyi organize olmaya ve detaylara dikkat etmeye çalışmalısınız.5 Nisan sonrası aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda daha mücadeleci olup;tuttuğunuzu kopartabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay

Bu dönemde aile,eve yönelik işler ve ebeveynlerle ilgili mevzular sizi daha fazla meşgul edebilir.

Ev hayatınızda sorumluluklar ya da babanızla ilgili konular öne çıkabilir.Finansal kaynaklarınızda kar elde edebilirsiniz.Mali olarak gücünüze güç katabilirsiniz.5 Nisan civarında ev ve ailenizi ilgilendiren konularda bazı bitişler ya da sonuçlar gündeme gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Ailenizi ve yakın çevrenizi ilgilendiren konularda bu dönemde hareketlilikler yaşayabilirsiniz.Ailenizi ilgilendiren meselelerde hızlı adımlarla ciddi kararlar alabilirsiniz.Yakın çevrenizde görüşmeler,konuşmalar ve sizi kafaca meşgul eden konular önem kazanacaktır.İş hayatınızda elinizden gelenin en iyisini yaparak takdir alacaksınız.5 Nisan civarında kardeşler,akrabalar,kuzenler ve yakın çevrenizde olup bitenlerle ilgili bazı hassasiyetler söz konusu olabilir.

Kova ve Yükselen Kova

Tutulmalar arasında yeteneklerinizi seferber etmek ve maddi konular gündeminizde önem kazanıyor.Parasal konularda sizi sıkıştıran ya da zorlayan durumlar olabilir.Yine de bu dönemde farklı ve orjinal fikirler ortaya koymanız zor olmayacaktır.Gruplar içinde bazı fikirlerinizi değiştirerek daha yenilikçi ve modernize kararlar alabilirsiniz.Yakın çevrenizdeki eril figürlerden destekler alabilirsiniz.5 Nisan civarında ise harcamalara ve birikimlere önem vermek gerekiyor.

Balık ve Yükselen Balık

Burcunuzda ilerleyen Mars&Satürn ikilisi sizi daha mücadeleci,kararlı ama aynı zamanda gergin kılmakta!Sağlık ve çalışma koşullarınıza daha fazla özen göstermeli,üstünüzdeki gerginliği gevşetmeye çalışmalısınız.Grup çalışmalarında aktif olup önemli çabalar gösterebilirsiniz.

Parasal konularda kaygan durumlar açığa çıkabilir.5 Nisan civarında yeni adımlar atmak cazip gelse de biraz daha sabırlı,mantıklı olmalısınız.

GÖKYÜZÜ DİLİNİN ÖNERİLERİ 

1 Film: Oppenheimer/Christopher Nolan

1 Kitap: Çöl Çiçeği/Waris Dirie

1 Albüm: Shakira In Concert:El Dorado World Tour

Gökyüzü Dilini Anlamaya Çalışın.

Işık izinde ışık gibi parlayın.

Yaşamı sevgiyle,

farkındalıkla,anlayışla,yenilikle,dansla,şiirle kucaklayın.

Gökyüzü Dilini Takip Edin Ve Hayal Etmekten Hiç Vazgeçmeyin.