İlla başımıza bir olayın gelmesini ve kana ihtiyaç duymayı beklememeliyiz. Yaşımız ve sağlığımız uygunsa mutlaka kan kampanyalarına katılmalı ve kan bağışında bulunmalıyız. Dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir ayrım yapmadan mazlumlara koşan Kızılay, Adanalıları seferberliğe davet etti. Bu çağrı size… Koşun gelin kan vermeye…

Türk Kızılay’ın, Adana Valiliği himayesinde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü iş birliğinde “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganıyla hayata geçirdiği kan bağışı projesi Uğur Mumcu Meydanı’nda büyük ilgi görüyor.

Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de proje çerçevesinde Kızılay’a kan bağışında bulunurken çocuklar ise halk oyunu gösterileriyle programa renk kattılar.

Dün meydanda toplanan vatandaşlar kan vermek için adeta yarıştılar. Çünkü onların vereceği bir ünite kan yardım bekleyen insanların umudu olacak.

Kızılay tarafından hayata geçirilen “Birbirimize Candan Bağlıyız” kampanyası, ülke çapında kan bağışı bilincini artırmayı ve düzenli bağışların oranını yükseltmeyi hedefliyor. Kızılay’ın bu hedefine ulaşması için Adanalılar olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.

Türk Kızılay 1. Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı’nın mücadelesine biz de omuz vermeliyiz. Haydi, Adanalılar kan bağışına…

Candan bağlılığımızı tüm dünyaya gösterelim.