Küçük Esnafların yaşadığı sorunları anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Merkez, Çiftlik, Çamardı, Altunhisar ve Bor ilçesinde  esnaf ziyaretlerinde bulunduğunu ve esnafın sorunlarının arttığını ifade etti. Gürer, “Küçük esnafımız daralan işleri nedeniyle kira ödemekte zorlanıyor, BAĞ-KUR primlerini dahi ödeyemez duruma düşmüşler. Esnaflarımız acilen emeklilik için 9000 gün olan prim 7200

YSK Başkanı Yener: Partilerin İtirazlarını Kabul Etti YSK Başkanı Yener: Partilerin İtirazlarını Kabul Etti

gün sayısının 7200 güne düşürülmesi sözünün yerine getirilmesini istiyorlar. Bu anlamda, esnafımız "Gün günü aratıyor. Sattığımız ürünü sattığımız fiyatla dahi alamıyoruz. Akaryakıt giderleriyle, kira gideriyle, dükkânın diğer giderleriyle yaptığımız iş artık bizi zorlamaya başladı, böyle giderse işleri bırakmak durumunda kalacağız." diyorlar. “ diye konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer “İktidar, esnafın içinde bulunduğu durumu seyrediyor. Bir an önce en azından emeklilik için prim gün sayısı düşürülmeli. Ayrıca, esnaf krediyle işi döngü olarak sürdürüyor, esnafın öz sermayesinde sıkıntısı var; bu durum sürdürülebilir bir durum değil. “Dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer esnafın sorunlarını anlattığı konuşmasında iktidar çözüm üretmesi çağrısı yaptı.

GÜRER ESNAF DARALIYOR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer yaptığı açıklamada da  Niğde il genelinde küçük esnafın  zor durumda olduğunu yerinde tespit ettiği ifade etti. Kapanan iş yerleri yanında çok zor koşullarda  dükkanın kapısı açtıkları anlatan esnaflar giderler arttı, gelir daraldı. Sattığımız ürünü aynı fiyatla geri alamıyoruz. Akaryakıt, kira, enerji, işçilik giderlerimiz katladı. Sattığımız ürüne fiyat yansıdıkça bu kere satışımız düşüyor.İ şimizi nasıl  sürdüreceğiz diye düşünüyoruz” dediler.

Editör: Yusuf Kahraman