“Millete Yokluğu Kader Yaptınız” “Millete Yokluğu Kader Yaptınız”

Çocukların okul öncesi beceri eğitimlerini geliştirmek, çözüm üreten, etkili iletişim kuran bireyler olması için yola çıkıldı. Çocuk gelişimi proje koordinatörlüğünde yapan Raif Çakmak " Bilgi yaşamda sorun çözmektir,  Dünya'daki ekonomik modeller çözecek bilgili bireylerin yetişmesi  için 0-3  yaş aile, 3-6 yaş okul öncesi ve 6-9 üç grupta eğitimi tamamlamayı düşünüyoruz.Bu nedenle 2 tane BETEM'i yaşama geçirdir. Hedefimiz gelecek öğretim yılına ilkokulu yetiştirmek Bunun için hazırlıklarımızı tamamladık. 2025 - 2026 öğretim yılına ilkokulumuzu da açacağız."

GELECEĞİN GENÇLERİ

Gelecek nesillere çocukları daha bilinci ve cözüm odaklı yetiştirmek için Türkiye'de ilk Akademi projesini  hayata geçiren olduklarını belirten Çakmak " 37- 72 aylık  3,4,5 yaş arasındaki çocuklara tam zamanlı olarak, müzik, drama, satranç, tasarım, yabancı dil atölyeleri ile zenginleştirilmiş eğitim veriyoruz. Bu projemizi Marmara Üniversitesi'nde okul öncesi bölümünde eğitim veren  Prof.Dr. Ozana Ural ve  Doç.Dr.Özgül Polat ile başladık. Amacımız 21. yüzyıla uyumlu çocuklar yetiştirmektir.  Bu yıl BETEM'in ikinci okulunu açtık. Süreç içinde ilkokul temelini atacağız. Böylece eğitim  projemiz bir bütün olacak.Yenişehir Akademide otizmli gençlere eğildik. Psikolojik testler uyguladık. 130 kişilik kadro ile birçok genç arkadaşa destek olduk. İyileştirmeler sağladık.."

Yenişehir Akademi modeli  Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'in destekleri ve ilk örnek proje olması nedeniyle sesini Türkiye'ye duyurdu. 
UNICEF Türkiye ofisinden Dr Mehmet Ali Torunoğlu'nun erken çocuk eğitimi  çalışmaları dan dolayı  Akademi'yi tebrik ettiği ve Mersin'e gelerek projeyi yerinde incelediği belirtildi. Bu başarı  Yenişehir'in gurur kaynağı oldu..

Kaynak: BÜLTEN