Osmaniye Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün imzalamış olduğu işbirliği çerçevesinde 27 Haziran – 31 Ağustos tarihleri arasında iki ay boyunca düzenlenecek olan ‘Yaz Spor Okulları’nın açılışı Atletizm Pisti’nde yapıldı. Seremoni geçidiyle başlayan açılış töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Protokol konuşmalarının ardından sporcular sırasıyla atletizm, judo, okçuluk, güreş ve futbol branşlarında hünerlerini sergiledi. Birbirinden güzel hareketlerin yer aldığı gösteride sporcular törene renk katarken protokol mensupları ve vatandaşlar da gösterileri beğeniyle izledi. “Sağlıklı ve Eğlenceli Bir Yaz İçin” sloganı ile 3-18 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda çocuklar futbol, basketbol, engelli basketbol, voleybol, tenis, yüzme, masa tenisi, güreş boks, judo, okçuluk, engelli okçuluk, halk oyunları, hentbol, atletizm, jimnastik, bisiklet, hokey, eskrim, ragbi, softbol, tekvando, satranç, kickboks, ve badminton branşlarında eğitimler alacak.

“50 TESİS VE 150 ANTRENÖRLE ÇALIŞMALARIMIZI YAPACAĞIZ”

Törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, “Yaklaşık 50 tesisimiz 150 antrenörümüzle birlikte bütün çalışmaları yapacağız. Bu yıl bu kadar kalabalığa ulaşmamızda bizlere destek sağlayan ve birlikte yürüttüğümüz projeye her türlü desteğini veren Sayın Valimize ve projemizde bizlere öncülük eden Sayın Belediye Başkanı’mız İbrahim Çenet’e de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu kadar kalabalığa ulaştıysak belediye başkanımızın desteği çok önemlidir. Ben dolu dolu bir yaz okulları diliyorum. Spor dolu bir yaz diliyorum. Bütün gençlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

“NEDEN BU ÇOCUKLARIMIZDAN BİR SAMET AYBABA DAHA ÇIKMASIN”

Yaz Spor Okulları’nda eğitim alacak olan öğrencilere başarılara dileyen Belediye Başkanı İbrahim Çenet, “Bir dönem boyunca okullarında çocuklarımız dersleriyle ilgilendiler. Kış demediler, sabah demeler, yağmur demediler hep okullarına gittiler. Böylelikle bir eğitim öğretim dönemini tamamladılar. Bizlerde Osmaniye Belediye Başkanlığı olarak Osmaniye Valiliği’miz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müzle birlikte bu yavrularımıza güzel bir yaz geçirmek için onlara dolu dolu günler yaşatmak için Yaz Spor Okulları’nı açtık. Hayırlı olmasını diliyorum. Aramızda futbolcularımız var, değerlerimiz var. Samet Aybaba’mız var. Birçok branşta açtığımız Yaz Spor Okulları’mızı bu çocuklarımızın tüm eğitim öğretim dönemi boyunca okullarından alıkoymadan bu çocuklarımızdan neden birer milli sporcu çıkmasın. Neden bu çocuklarımızdan bir Samet Aybaba daha çıkmasın diye işte kolları sıvadık ve Allah’ın izniyle bu yolculuğa başladık. Biz çocuklarımıza inanıyoruz. Hepinizi saygıyla, sevgiyle muhabbetle selamlıyorum.” diye konuştu.

Adana Usulü "Çöp Şiş Katmer" Adana Usulü "Çöp Şiş Katmer"

“YAPACAKLARI HANGİ SPOR DALI OLURSA OLSUN ONU SEVDİRELİM”

Konuşmasında sporun çocuklara sevdirilmesi gerektiğine değinen Vali Erdinç Yılmaz, “Bizim her şeyimiz geleceğimiz evlatlarımız eğer iyi yetişirlerse gelecek çok daha güvenli olacak. Gelecekte ülkemiz çok daha zengin çok daha güçlü olacaktır. Yaz Spor Okulları çocuklarımızın sportif özelliklerinin gelişmesi, sosyal becerilerinin gelişmesi ve yaz dönemini daha keyifli geçirmelerini sağlayacak. Sporun bütün alanlarında yapacağımız bu çalışmalarda görev alacak hocalarımız önemli bir görev üstleniyor. İnşallah çocuklarımız bu çalışmaları severek yapsınlar. Sporu sevdirelim. Yapacakları hangi spor dalı olursa olsun onu sevdirelim. Yaz Spor Okulları’mın hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: BÜLTEN