Hastane başhekimliğinden yapılan açıklamada; "Hastanemizde Ekstrakorporeal Şok Dalga (ESWT) tedavisine başlanmıştır. Hastanemizde ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) vücut dışında oluşturulan güçlü ses dalgalarının bir başlık yardımıyla vücudun istenilen bir bölgesinde odaklanmasına dayanan tedavi yöntemidir" ifadelerine yer verildi.

Yeni Dönemde Yeni Müzeler Sözü Yeni Dönemde Yeni Müzeler Sözü

Şok dalga tedavisinin kullanıldığı durumların ise topuk dikeni, tenisçi dirseği, golfçu dirseği, plantar fasiit, kalsifik omuz tendiniti, aşil tendiniti olarak belirtilen açıklamada uygulamanın haftada 1 kez olmak üzere toplam 3-5 seans olduğu ifade edildi. ESWT’nin hasarlı bölgede yeni doku hücrelerin oluşturulmasını sağlayarak etki gösterdiği, uygulama sonrası günler, haftalar içerisinde aşamalı bir iyileşme süreci beklendiği yapılan açıklamada yer aldı.

Hastaya ameliyatsız tedavi imkânı sunan tedavi yönteminin birçok hastanın neredeyse ilk seanstan sonra iyileşme hissedebileceği, bu tür şikâyetleri olan hastaların FTR Polikliniğine MHRS üzerinden randevu alarak başvurmaları gerektiği ifade edildi.

Kaynak: