CEMRE BAYRAK

Metropol TV’de yayınlanan Deniz Tengip ile ‘Kent ve Gündem’ programına katılan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen CHP Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi.

DEĞİŞİM HER YERDE

Sigara Zammını Fırsata Çevireceklerdi! Sigara Zammını Fırsata Çevireceklerdi!

Barut, “Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi kavramını içselleştirmiş bir partidir. 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı’nda 7. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da Genel Başkanımız Özgür Özel de diğer konuşan bütün delegelerimiz duygu ve düşüncelerini özgürce dile getirdi. Bir önceki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na emeklerinden ötürü çok teşekkür ederim ama maalesef aynı yöntemlerle farklı sonuç elde edilmiyor. Genel seçim sonrasında da ister istemez bir değişim talebi ortaya çıktı. Bana ‘Neden değişimcisin?’ dediklerinde; ‘Sokağın sesini dinliyorum’ diyordum. Benim değişim talebimin merkezinde partimizin yarınları var, kendi çıkarlarım yok. İlk zamanlarda değişim talebimizi dile getirdiğimizde bize gülenler oldu, ‘İmza toplayamaz’ diyenler oldu ama görüldü ki çalışma, azim, irade başarıyı getirdi. Aslında şöyle söyleyeyim, kıraathaneye gidiyorsunuz değişim talebi var, berbere giriyorsunuz, manava gidiyorsunuz, markete bakkala gidiyorsunuz değişim talebi var buna delegelerimiz kayıtsız kalmadı, tarihi bir değişim dönüşüm gerçekleştirildi.

CMG_2770
“İktidarı İstiyorsanız, Yerel Seçimleri Kazanacaksınız”

Değişim sadece başkan değişikliği ile olmazdı biz bunun farkındaydık ve onunla da kalmadı. Değişim devam ediyor. Eğer ki değişimi sağlayamazsak eskilerden hiçbir farkımız kalmaz bunun da farkındayız. Parti Meclisi değişti; kadın ve genç ağırlıklı bir Parti Meclisi oluşturuldu. MYK’da gölge kabinesi getirildi. Onlarda yeni yüz, geç donanımlı arkadaşlarımız. Şimdi sırada ise yerel seçimler var.
Çok fazla aday adayı başvurusu var. Geçen dönem 8 bin civarında olan başvuru, bu dönem 10 bin civarında. Bunun değişimle beraber geldiğine inanıyoruz. Bu durum bizi heyecanlandırıyor. İktidarı istiyorsanız, yerel seçimleri kazanacaksınız. İktidarın yolu yerel seçimlerden geçiyor. Önceliğimiz 11 Büyükşehir Belediyemizi korumak. Ama bizim 21 ili kazanma potansiyelimiz var ben buna da inanıyorum. İstanbul, Ankara, Aydın, ve Manavgat ilçemiz dışında hiçbir başkana söz verilmedi. Memnuniyet anketi yapılacak ve adaylar öyle belirlenecek” diye konuştu.

Editör: Cemre Bayrak