Seyhan Nehri Üzerinde Su Korteji Düzenlendi Seyhan Nehri Üzerinde Su Korteji Düzenlendi

Adana’da plakasız motosikletle seyir halindeyken, polis tarafından durdurulan, 18 yaşındaki T.A.B.’nin ehliyeti de olmadığı ortaya çıktı. Trafik ekipleri, cezai işlem uygulandıktan sonra çıkan tartışmada elindeki elektrikli testereyi polise gösterip, onu tehdit edip, küfür ve hakaretlerde bulununca ortalık karıştı. Gözaltına alınıp, ekip aracına bindirilmek isteyen T.A.B., polise direnip onlara saldırdı. O anlarda yaşanan arbede; sosyal medyada “Erdoğan’ı eleştiren gençlere cadde ortasında işkence” notuyla paylaşıldı. Adana Valilik, bu paylaşımları yalanladı, şahsın ‘kasten yaralama’ suçundan iki ayrı kaydı bulunduğuna dikkat çekti.

‘TESTERE’ İLE TEHDİT ETTİ

Olay, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Kuruköprü Mahallesi’nde yaşandı. Bölgede devriye gezen ekipler, plakasız bir motosikleti şüphe üzerine durdurdu. Aracı kullanan T.A.B.’nin (18) aynı zamanda da ehliyetsiz olduğu ortaya çıkınca; devreye trafik polisi girdi. Kendisine cezai işlem uygulanan T.A.B., iddiaya göre yanında taşıdığı elektrikli testereyi görevli memura gösterip, onu tehdit ederek, küfür ve hakaretlerde bulununca; ortalık karıştı.

CADDE ORTASINDA İŞKENCE

O anlarda yaşanan arbedede cep telefonuyla çekilen bir video, terör örgütü PKK’ya yakınlığı ile bilinen, Mezopotamya Haber Ajansı (MHA) tarafından; “Erdoğan’ı eleştiren gençlere cadde ortasında işkence” başlığıyla servis edildi yine aynı başlıkla sosyal medyada paylaşım yapılması dikkat çekti. Adana Valiliği, dezenformasyonun önüne geçmek için gece yarısı açıklama yaptı.

PLAKASIZ VE EHLİYETSİZ

Valilik’ten yapılan açıklamada; T.A.B.’nin ‘kasten yaralama’ suçundan hakkında iki ayrı kaydı olduğuna dikkat çekilerek, “Plakasız motosiklet sürücüsü T.A.B. isimli şahsın ehliyetsiz olduğu fark edilmiş, bunun üzerine trafik ekibi talep edilmiştir. Şahsa cezai işlem uygulandıktan sonra bahse konu şahıs; elinde bulunan elektrikli testereyi göstererek görevli memuru tehdit etmiş, küfür ve hakarette bulunarak polise mukavemet göstermiştir. Şahıs gözaltına alınmıştır. Söz konusu olayla ilgili iddialar asılsız olup, Sayın Cumhurbaşkanımızla ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Muhabir: SONER KAN