Kozay: “Dargınlıkları, Kırgınlıkları Sonlandıralım” Kozay: “Dargınlıkları, Kırgınlıkları Sonlandıralım”

Gültepe Mahallesi'ndeki mahalle sakinlerine hitap eden Özer, çöplük alanını yeşillendirecek ve Sarıçam’ın çehresini değiştirecek projelerini paylaştı. “Çöplük Kalkacak, Sarıçam Kalkınacak!” sloganıyla yola çıkan Özer, çöplüğün 3 yıl içinde tamamen kaldırılacağını ve yerine Atatürk Parkı adını verdiği Türkiye'nin en büyük merkez parkının inşa edileceğini müjdeledi.

Özer, “1. yılda uygun yer seçimini tamamlayacağız. 2. yılda seçilen yerlerde imalat ve inşaata başlayacağız. 3. yılda ise çöplüğün tamamen kaldırılmasını ve yerine çevre dostu, sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak Atatürk Parkı'nı halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Bu parkın sadece Sarıçam'ın değil, Adana'nın da sosyal yaşam merkezi olacağını belirten Özer, parkın içinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle bölge halkına hizmet verileceğini vurguladı. Özer, çöplük alanının dönüşümü ile Sarıçam'ın yeşil bir cennete dönüşeceğini ve bu projeyle çevre kirliliğine son vereceğini ifade etti.

Sarıçamlıların desteğini bekleyen Av. Yusuf Özer, “Yerel yönetim anlayışımızda çevre ve insan sağlığını merkeze alıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir çevrede yaşaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu vizyon projemizle Sarıçam, Adana'nın yıldızı olacak” diyerek halkın oyuna talip olduğunu belirtti.

Editör: Metropol Gazetesi