Adana'da yerel seçim çalışmaları bütün hızıyla devam ederken, İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş Taş ile Adana Ülkü Ocakları arasında afiş gerginliği yaşandı.  İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayyüce Türkeş Taş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin önceki yıllarda kullandığı seçim şarkısını izinsiz kullanmasının ardından Adana Ülkü Ocakları binasının yan tarafına dev bir pankart asması tansiyonu iyice yükseltti.

Ahmet Hakan Arıkan, Koltuğunu Devretti! Ahmet Hakan Arıkan, Koltuğunu Devretti!

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cum Tutsoy’dan ise hamle gecikmedi. Taş'ın pankartının yanına Adana Ülkü Ocakları Başkanı Tutsoy'un talimatıyla üzerinde Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli'nin fotoğraflarının ve ‘Adana’da ihanete geçit yok’ sözünün yer aldığı dev bir pankart asıldı. Söz konusu pankartta Alparslan Türkeş'e ait ‘Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgâr tayin eder’ sözü dikkat çekti.

İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayyüce Türkeş’i hedef alarak açıklamalarda bulunan Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy, "Ayyüce Taş'a tavsiyemiz merhum Başbuğumuz üzerinden siyasi nebbaşlık yapmak yerine ait olduğu partinin ve kendisinin Adana için ortaya koyacağı projeleri konuşmasıdır. Türkeş isminin arkasına sığınarak, siyasi rant elde etmeye çalışmak en hafif tabirle Başbuğumuza saygısızlıktır. Kendisine Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in sözünü tekraren hatırlatırım ‘Ülkücülük MHP'de olur. MHP'de olmayan ülkücü değildir’ Hal böyle iken Başbuğumuzun ülküsüne, duruşuna sahip çıkmak yerine ismini kullanarak makam peşinde koşmak siyasi tükenmişliktir. Kendisi İl Ocağımızın yan binasına dev bir pankart asarak bizleri tahrik etmeye çalışmıştır. Kendisini uyarıyor ve şöyle sesleniyoruz; bu tahrik siyasetinden, Türkeş isminin arkasına sığınma acizliğinden kurtulmalıdır. FETÖ'nün Türkçe Olimpiyatlarında boy gösteren, Pensilvanya'daki İblis Gülen'e övgüler düzen, HDP'li için taziye dileyen, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun katiline burs verenlerle kahkaha pozu veren Ayyüce Türkeş Taş Milliyetçi Ülkücü Hareketin sabrını daha fazla zorlamamalıdır." İfadelerini kullandı.

Editör: Cemre Bayrak