Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, A.A. (27) ve M.G.’nin (26) husumetli oldukları E.A.’yı (22) öldürtmek için genç kızı ‘tetikçi’ olarak kullandıkları belirlendi.

A.A.’nın sevgilisi İpek Akgül’ü, İzmir’den Adana’ya getirttiği; Akgül’ün de sosyal medyadan tanıştığı E.A. ile evinde buluşup, onu duş alırken tabancayla 3 el ateş edip yaraladığı, ancak öldüremediği, A.A.’nın da planı ortaya çıkmasın diye sevgilisinin infaz kararını verdiği öğrenildi.

Hızını Alamayıp Mabetten De Çalmış! Hızını Alamayıp Mabetten De Çalmış!

A.A.’nın İpek Akgül’e; “Polis her yerde seni arıyor. Korkma, seni saklayacağız” diyerek, ona işkence yapıp, sonrasında Y.B.ye öldürttüğü saptandı. Ancak zanlıların, genç kızı öldürmeden önce ona işkence yapıp, kolu ve kaburgalarını kırdığı, sonrasında Akgül’ü kurşun yağmuruna tutup öldürdüğü tespit edildi.

Polis, A.A. ile birlikte suç ortağı M.G. ve onların saklanmalarına yardım eden, Y.B.’nin ağabeyi A.B.’yi (23) kıskıvrak yakaladı. Üç şüpheliyle birlikte genç kızı öldüren Y.B. de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muhabir: SONER KAN