Adana’da hastanede tedavi gören babasını ziyaret etmek için eşini de yanına alıp, otomobiliyle yola çıkan 34 yaşındaki A.M., motosikletli bir grupla ‘yol verme’ meselesi yüzünden karşı karşıya geldi. Tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Kendisine bıçak çekilip, tehdit edilen A.M., eşinin gözü önünde öldüresiye dövüldü. O anlar, bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Polisin kıskıvrak yakaladığı 3 şehir magandasından 2’si tutuklandı.

YOLA BÖYLE Mİ ÇIKILIR?

Olay, 31 Mart’ta merkez ilçe Seyhan’a bağlı Yenibaraj Mahallesi’nde yaşandı. Seyhan Devlet Hastanesi’nde tedavi gören babasını ziyaret etmek isteyen A.M. (34), önce eşi Ö.M. (32) ile birlikte markete uğrayıp alışveriş yaptı; sonra da otomobiliyle ana caddeye çıkmak isterken, motosikletli bir grupla karşı karşıya geldi. İki ayrı motosiklette bulunan Murat A. (21), Kudret E. (21) ve İsa Can Ö. (22), A.M.’ye; “Yavaş. Yola böyle mi çıkılır?” diye tepki gösterdi.

“Böcekler Mikropların Taşıyıcısıdır” “Böcekler Mikropların Taşıyıcısıdır”

ÖLDÜRESİYLE DÖVDÜLER

Bunun üzerine M.A. da onlara karşılık verince; taraflar arasındaki tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Murat A., darp ettiği A.M.’ye bıçak çekti. Bunu gören A.M. de can havliyle kaçtı; eşi Ö.M. de saldırganlara engel olmaya çalıştı. Hasımlarını öldüresiyle döven motosikletli gençler, daha sonra A.M.’ye ait otomobilin camları ve dikiz aynalarını yumruklayarak kırdı. Sokak ortasındaki dehşet anları da bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

ŞEHİR MAGANDALARI

Saldırganlar, daha sonra motosikletlerine binip, hızla olay yerinden uzaklaştılar. İhbar üzerine olay yerine gelen, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kaçan zanlıların peşine düşerken, A.M. de ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis, bölgeyi abluka altına aldı; 3 şehir magandasını da olay yerine yakın bir bölgede kıskıvrak yakaladı. Murat A., İsa Can Ö. ve Kudret E. gözaltına alındı.

KÜFÜR EDİP ÜZERİMİZE YÜRÜDÜ

Polis merkezinde sorguya alınan saldırganlar, ifadelerinde de; “Yol verme tartışmasında bize küfür etti. Ona, eşinin yanında tartışmak istemediğimizi söyledik, ancak aracından inip üzerimize yürüdü. Sonrasında olaylar oldu” savunmasını yaptıkları öğrenildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan İsa Can Ö. ve Murat A. nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Kudret E. de ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı.

Muhabir: SONER KAN