Adana’da ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ öğretmeni olarak görev yaptığı ilkokulda; sınıf içinde ve dua okurken 6 kız öğrencisine yönelik ‘cinsel istismar’da bulunduğu öne sürülen, 59 yaşındaki C.C. hakkında 135 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Kız çocukları, yaşadıkları tacizi anlatırken, C.C. kendisini; “Bana iftira atılıyor” diye savundu. Hazırlanan iddianamede de sanığın savunmasına itibar edilmemesi notu düşülmesi dikkat çekti.

‘CİNSEL İSTİSMAR’ SUÇLAMASI

Adana’daki bir ortaokulda; ‘Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni’ olarak görev yapan C.C., 5. sınıftaki kız öğrencileri E.K. (12), E.B. (11), F.B.Y. (11), F.N.K. (11), Z.E. (11) ve B.K.’yi (11), sınıf içinde ve dua okurken cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 11 Mayıs’ta gözaltına alınıp tutuklandı. Olayla ilgili olarak hazırlanan iddianame, Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

135 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

C.C. hakkında; ‘12 yaşındaki küçük mağdurların cinsel istismarı’ suçlamasıyla her bir kız çocuğu için 22 yıl 6 ay olmak üzere toplam 135 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede; 6 kız öğrencinin ‘Çocuk İzlem Merkezi’ndeki ifadelerine de yer verildi. Bu çocuklardan F.B.Y., C.C.’nin kendisine birinci dönemin sonundan itibaren cinsel istismarda bulunduğunu; öğretmenin özel bölgelerine dokunduğunu, ondan uzaklaştığında da C.C.’nin; “Sen benden neden ayrılıyorsun? Gel yanıma’ diyerek, belinden tutup kendisine doğru çektiğini anlattı.

Aracı Sahibiyle Birlikte Çaldı! Aracı Sahibiyle Birlikte Çaldı!

DUA OKURKEN VUCUDUMA ELLİYORDU

Öğrencilerden B.K. ise, öğretmenin sınıftaki ders esnasında kendisine sürekli dokunup, vücudunun farklı noktalarına bazen yavaş, bazen de hızlı vurduğunu, bunu ne amaçla yaptığını bilmediğini söyledi. Küçük kız, “Öğretmenin, birinci dönemin sonunda omzuma; ikinci dönemde de vücudumun farklı yerlerine dokunmaya başladı. Son iki aydır da dua okurken, vücuduma elliyor, beni kendisine doğru çekiyordu” dedi.

KIYAFET DEĞİŞTİRİRKEN ANİDEN GELDİ

Öğretmenin yanına gidip, dua okuyamadığı zaman, omzundan tutup kendisini sarstığını anlatan E.K. da C.C.’nin, vücuduna önce hızla sonra da yavaş halde vurduğunu söyledi. Öğretmenin, kendileriyle adetle ilgili konuştuğunu öne süren E.K., C.C.’nin dua okurken bazı öğrencileri kendine çektiğini, beden eğitimi dersi için kıyafetlerini değiştirdikleri esnada da sınıfa aniden girip, onları bu şekilde gördüğünü belirtti.

"BANA İFTİRA ATIYORLAR"

Mağdur çocuklardan 2’sinin ailesi, öğretmenden şikayetçi olmazken, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen C.C., derste yaramazlık yapan öğrencilere karşı, omuz üst kısmından hafifçe dokunarak uyardığını, özellikle seçip dokunduğu öğrencisi olmadığını söyledi. Öğrencilerinin neden böylesi bir ifade verdiğini bilmediğini belirten C.C., “Öğrencilerime yönelik temasım, kesinlikle cinsel amaçlı değildi. Bana iftira atılıyor. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

"SAVUNMASINA İTİBAR EDİLMEMELİ"

İddianamenin not bölümünde C.C.’nin savunmasına itibar edilmemesi gerektiği vurgulanarak, “Şüpheli, mağdurlara yönelik eylemlerini farklı tarihlerde birden çok kez işlemiş olması nedeniyle; ‘zincirleme suç hükümleri’nin uygulanması gerektiği, şüphelinin suçtan kurtulmaya yönelik savunmasına itibar edilmediği, mağdurların anlatımlarının birbirlerini doğruladıkları, tanıkların da şüphelinin temaslı eylemde bulunduğuna ilişkin anlatımları olduğu” uyarısı yapıldı.

Muhabir: SONER KAN