Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, tutuklu bulunduğu cezaevinden yaklaşık bir ay önce firar eden ve aynı zamanda da hakkında ‘uyuşturucu ticareti yapmak’tan hakkında 21 yıl 8 ay hapis cezası olan S.Ö.’nün izine ulaştı.

Mersin’de, Çeşitli Suçlardan Aranan Bin 592 Şahıs Yakalandı Mersin’de, Çeşitli Suçlardan Aranan Bin 592 Şahıs Yakalandı

Operasyon için düğmeye basıldı; merkez ilçe Seyhan’a bağlı Küçükçıldırım Mahallesi’ndeki çiftlik evine şok bir baskın gerçekleştirildi. Hedefteki isim olan S.Ö. ve ‘dolandırıcılık’ suçundan aranan kardeşi M.Ö. ile birlikte haklarında çok sayıda suç kaydı bulunan 5 kişi kıskıvrak yakalandı. 

Çiftlik evinden yapılan aramalardan da dolap içinde saklanan; ‘Kalaşnikof’ marka piyade tüfeği, 4 ruhsatsız tabanca, 2 ruhsatsız tüfek, bir çelik yelekle birlikte bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. 

Silahların kendisine ait olduğunu öne süren S.Ö., “Hasımlarından korunmak için yanımda bulunduruyorum” dedi; kardeşi ve 2 kişiyle birlikte tutuklandı. El konulan silahların da daha önce herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığı da araştırılıyor.

Muhabir: SONER KAN