Adana’da bir apartmanın inşaatında ihtiyaç duyulan çimentoyu temin eden, özel bir şirkete ait beton mikseri, bölgeden ayrılırken kasasında kalan atık çimentoyu yola döktü. O anlara tanık olan Mahalle Muhtarı Mehmet Can, bir dedektif gibi iz sürüp, araca ve sürücüsüne ulaştı. Önce şoföre, sonra da şirket yetkililerine durumu anlatan Can, yola dökülen çimentonun temizlenmesini sağladı. Olayın öncesi ve sonrasında cep telefonuyla çekilen videolar, sosyal medyada da günün en çok izlenen videoları arasında yer aldı.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜ

Olay, merkez ilçe Sarıçam’a bağlı Osmangazi Mahallesi’nde meydana geldi. Bölgedeki bir apartmanın inşaatı için gerekli olan çimentoyu temin eden beton mikseri, geri dönüş yolunda kasasındaki atık çimentoyu yola döktü. O anlara tanık olan, Mahalle Muhtarı Mehmet Can, plakasını tespit ettiği aracın peşine düştü. Bir dedektif gibi iz süren Can, saatler süren bir takibin ardından, beton mikserinin ait olduğu özel şirket üzerinden sürücüye ulaştı.

ÇİMENTOYU TEMİZLETTİRDİ

Önce sürücüyle konuşan Can, daha sonra şirket yetkililerine durumu izah ederek, yola dökülen atık çimentonun temizlenmesini istedi. Görevliler, yaşananlar nedeniyle mahalle sakinleri adına Can’dan özür diledi; sonra da bir başka beton mikserini görevlendirip, çimentonun döküldüğü bulvarda suyla kapsamlı bir temizlik çalışması yaptırdı. Muhtar Can da o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

HATANIN FARKINA VARDILAR

"Çocuklarınıza Yüzme Öğretin, Kanallara Göndermeyin" "Çocuklarınıza Yüzme Öğretin, Kanallara Göndermeyin"

Osmangazi Mahalle Muhtarı Mehmet Can, “Sabah beton mikseri bulvarda ilerlerken, kasasından dökülen çimentoyla yola kirletti. Aracın plakasını tespit edip, durumu hem sürücüye, hem de şirket yetkililerine bildirdik. Onlar da sağ olsunlar, hatalarının farkına varıp, yolun temizlenmesi için sağ olsunlar gerekeni yaptılar. Yola dökülen atık çimentoyu temizlediler” ifadesini kullandı.

Muhabir: SONER KAN