Demirçalı, “Yüreğir’in insanını tanıyorum. Ben bu yola çıkarken; çocukluk anılarımı, arkadaşlarımı, kadınları, gençleri, Yüreğir Belediyesi kurucu başkanı Sabahattin Eşberk’in aziz ruhunu yanıma aldım. Adaylığımız açıklandıktan sonra ilk olarak Eşberk’in kabrini ziyaret edip, söz verdik. Kazanacağız bundan gram endişemiz, soru işaretimiz yoktur. Adaylığımızın geç açıklanması bizim için çok önemli değil, çok iyi gidiyoruz açığı da kapatacağız. Bizler, kaybedeceğimiz savaşa asla girmeyiz” dedi.

YÜREĞİR’İ EN İYİ BEN BİLİRİM

Demirçalı, “Yüreğir benim içim çok önemli ve çok özel bir ilçe. Şöyle baktığımız zaman Adana Büyükşehir başkanımız Yüreğirli, milletvekillerimizin büyük bir kısmı, İl Başkanımız Anıl Tanburoğlu, İlçe başkanımız Yüreğirli, ama Yüreğir Belediyesi bizde değil. Bu noktada Yüreğirli vatandaşlardan şunu kendilerine sormalarını istiyorum; Neden Çukurova’ya, Seyhan’a gezmeye gidiyoruz? Çünkü Yüreğir diğer ilçelerimize göre kötü yönetilmiş ve 30 yıldır ihmal edilmiş. Yüreğir’i Yüreğirli yönetecek çünkü sorunları en iyi bir Yüreğir’li bilir yani ben bilirim.” ifadesini kullandı

YÜREĞİR’İ KAZANACAĞIZ

Seçimde iddialı olduğunu vurgulayan Demirçalı,“Yüreğirli vatandaşlar gönlünü ferah tutsun; az uyuyacak, çok çalışacağız Yüreğir’i kazanacağız. Kazanılması gereken bir ilçemiz var. Biz kazandığımız zaman Yüreğir kazanmış olacak. Yıllarca Yüreğir’de yaşadım, Yüreğir’in tozlu sokaklarında arkadaşlarımla oyun oynadım, okulumu okudum, ekmeğimi kazandım, ticaret yaptım bundan ötürü de benim ilçemize vefa borcum var. Yüreğir, yıllarca İhmal edildi, kötü yönetildi, kamu kaynakları doğru yönetilemedi. Bizler, hem iş dünyasındaki başarılarımızı hem de siyaset dünyasındaki başarılarımızı Yüreğir’e yansıtacağız. Çok değil bir sene sonra çok şeyin değiştiğine şahit olacaksınız” diye konuştu

DEPREME DİRENÇLİ BİNALAR YAPACAĞIZ

Yüreğir’in hak ettiği yerde olmadığının altını çizen Ali Demirçalı, “Adana’da öncü firmalardan biriyiz. Şehirciliği iyi biliriz, imar bizim işimiz, kentsel dönüşüm bizim işimiz. Yüreğir’deki imar sorununa da hakimiz. Bir ilçede çıkmaz sokağın bu kadar fazla olması kabul edilebilir bir şey değil. Bizler depreme dirençli binalar yapacak ve kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Yüreğir hak ettiği yerde değil, üvey evlat muamelesi görüyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar yeniden kazanacak ondan da şüphem yoktur. Seçildiğim takdirde başkanımız Zeydan Karalar’dan Yüreğir için pozitif ayrımcılık isteyeceğim. Belediye olarak her türlü yardımı sağlayacağız” diye belirtti.

SEVGİYLE ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Kozay’ın Ziyaretçi Trafiği Arttı Başkan Kozay’ın Ziyaretçi Trafiği Arttı

Gülen bir belediyecilik anlayışı ve sevgiyle çalışacaklarını dile getiren Demirçalı, “Çok büyük projelerimiz var zamanı geldiğinde parça parça açıklayacağız ama çocuklarımız artık sulama kanallarında boğulmayacak. Yazlığı olmayan denize gidemeyen çocuklarımız için cep havuzları yapacağız. Kadınlarımız için sığınma evleri yapacağız. Gençlik merkezleri yapacağız. Çukurova’nın ikliminin çok müsait olduğunu düşünüyorum turnuvalar düzenleyeceğiz. Çiftçilerimizi destekleyeceğiz. Narenciye üreticilerinin ürünleri dalında kalmayacak. Gülen bir belediyecilik anlayışıyla bütün projelerimizde insanı merkeze koyduk. Göreve gelir gelmez bunun farkını görecekler. Gülen bir belediyecilik anlayışı benimseyeceğiz. Sevgiyle çalışacağız, içerisinde sevgi olmayan hiçbir proje başarıya ulaşamaz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: CEMRE BAYRAK