CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana’da il binasının geç de olsa açılışı yaptı; “Bu binanın, ‘iktidar partisinin il binası’ olmasını temenni ediyorum” dedi. Özel, “Burası, bu kurdeleyi kesmek için çok uzun süredir bekliyor. Çünkü bazen çok önemli işlerimiz vardı; seçimler vardı. Bazen de moralimiz çok bozuktu; kurdele kesecek keyfimiz yoktu. Şimdi seçimleri kazandık, moralleri düzelttik. Bu kurdeleyi büyük bir keyifle kesiyoruz” yorumunu yaptı.

3 YIL ÖNCE TAŞINMIŞLARDI

CHP Lideri Özgür Özel, Adana’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Özel’in kentteki ilk durağı, CHP Adana İl Başkanlığı oldu. Özel, yaklaşık 3 yıl önce; merkez ilçe Seyhan’a bağlı Reşatbey Mahallesi’nde; Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerindeki yeni yerine taşınan CHP Adana İl Hizmet Binası’nın açılışını gerçekleştirip, kurdele kesmesi dikkat çekti. Özel’e partililer yoğun ilgi gösterdi.

KEYFİMİZ YOKTU KESEMEDİK

Özgür Özel, partililerin; “CHP, iktidar” şeklindeki sloganları üzerine de; “Umut ediyorum ki, burası iktidar partisinin il başkanlığı olacak” yorumunu yaptı. Özel, “Burası, bu kurdeleyi kesmek için çok uzun süredir bekliyor. Çünkü bazen çok önemli işlerimiz vardı; seçimler vardı. Bazen de moralimiz çok bozuktu; kurdele kesecek keyfimiz yoktu. Şimdi seçimleri kazandık, moralleri düzelttik. Bu kurdeleyi büyük bir keyifle kesiyoruz” dedi.

BABAEVİ HERKESİ BEKLİYOR

Sokaklar Bomboş Kaldı Sokaklar Bomboş Kaldı

Özel, konuşmasını da şöyle sürdürdü; “Bu ‘babaevi’nin kapısının kurdelesidir. CHP’nin il binaları, herkesin babaevidir. Hangi partiden olursa olsun, başı sıkışanın; dara düşenin koşup geleceği yerlerdir. Burada çay demlidir; bacası tütmektedir. Babaevi herkesi beklemektedir. Bu babaocağına sahip çıkan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” Özgür Özel, daha sonra il binasında basına kapalı olarak partililerle bir görüşme gerçekleştirdi.

Muhabir: SONER KAN