Adana’da düzenlenen canlı hayvan nakillerinde, satışında yetki ve yeterlilik belgeleri eğitimine 62 kişi katıldı. İl Müdürlüğü Büyük Toplantı Salonu'nda, 24 Aralık 2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve  Korunması Yönetmeliği" ve 18 Ocak 2012 tarih ve 28177 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi ile ilgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" gereğince düzenlenen eğitim büyük ilgi gördü.

Eğitimde, hayvanların nakilleri sırasında refahı ve korunması, nakliyecilerin sorumluluk ve yükümlülükleri, nakil araçlarına ilişkin genel şartlar, hayvanların nakliyesinde hayvan davranışları ve muamelenin stres ve et kalitesi üzerine etkisi, bakıcıların nitelikleri, sürücüler için iyi araç kullanma teknikleri, satıcıların sorumluluk ve yükümlülükleri ile ilgili konularda bilgilendirme yapıldı. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara belge verildi.

Kirazın Başını İlk Yağmurlar Yaktı Kirazın Başını İlk Yağmurlar Yaktı

Eğitime Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, İl Müdür Yardımcısı Ali Kansu Öztürk ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ramazan Kara’nın yanı sıra İl Müdürlüğü teknik personeli ve kursiyerler katıldı.

Muhabir: CEMRE BAYRAK