Adana’da polis, down sendromlu, zihinsel ve bedensel engelli bireyleri ağırladı; onlara anlamlı bir sürpriz yaptı. Atlı Polis Birliği’ni ziyaret eden çocuk ve gençler, burada toplumsal olaylara müdahale için özel olarak yetiştirilen atlarla yakından ilgilenip, onlara havuç vererek besledi sonra da at sırtına binip mini bir tur attı. Polis motosikletine binip, zırhlı araçların direksiyon başına geçerek siren çalan minikler, engelleri aşıp mutlu bir gün geçirdi. Ekipler, çocuk ve gençlere günün anısına çeşitli hediyeler de verdi.

ENGELLİ ÇOCUKLARA JEST

Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, engelli çocuk ve gençler için ekibini seferber etti. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, başta down sendromlu olmak üzere zihinsel ve fiziksel engelli bireyleri, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan Atlı Polis Birliği’nde ağırladı. Anne ve babalarıyla birlikte etkinliğe katılan çocuk ve gençler, burada keyifli anlar yaşadı.

Çocuk3

ATLARLA ÖZEL BİR BAĞ

Vatandaşın ‘Çöp’ Tepkisi! Vatandaşın ‘Çöp’ Tepkisi!

Toplumsal olaylara müdahale için özel olarak yetiştirilen atlara havuç ve çeşitli ürünler vererek onları besleyen çocuk ve gençler, daha sonra ata binip merkez içinde mini bir tur attı; keyifli anlar yaşadı. İlk başta atlardan korkan minikler, daha sonra onlarla aralarında özel bir bağ kurup, atların başını okşayıp sevdi. Objektiflere renkli görüntülerin yansıdığı etkinlikte engelli bireyler, çeşitli polis araçlarına da bindi.

Çocuk2

RENGARENK ETKİNLİK

Polis motosikletine binip, zırhlı araçların direksiyonuna geçerek siren çalan engelli bireyler, gönüllerince eğlendi. Polis abla ve ağabeyleri, miniklerin yüzlerini rengarenk boyarken, onlara günün anısına çeşitli hediyeler de verdi. Birbirinden renkli balonlarla da oynayan çocuk ve gençler, özel eğitimli narkotik detektör köpekleriyle yakından ilgilenip, onlarla oyunlar oynadı. Minikler, etkinlik sonrasında polis abla ve ağabeylerine sarılıp, teşekkür etti.

Muhabir: SONER KAN