Başkan Uludağ mesajında şunları kaydetti:

"Bugün millet olarak, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak, ülkemize ve bağımsızlığımıza göz diken, Türk Milletini yok etmek isteyen işgalcilere ve onların işbirlikçilerine karşı Kurtuluş Savaşımızı fiilen başlattığı, milli mücadelemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı için milat olan 19 Mayıs 1919'un 105'inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs'ta Samsun'da, bu aziz milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanmış vatanseverlerin  'Ya İstiklal, Ya Ölüm' parolasıyla başlattığı, Türk Milleti'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek olarak küllerinden yeniden doğduğu milli mücadele ateşi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile taçlandırılmıştır.
Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlıdır.

Adana Sıcağı Vatandaşa Bu Kez Nem Hesabı Yaptırdı Adana Sıcağı Vatandaşa Bu Kez Nem Hesabı Yaptırdı

Bizler yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni daha güçlü olarak geleceğe taşıyacak ve yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Bu yüzdendir ki, ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ancak gençlerimizin taşıyacağına inancımız tamdır.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla yâd ediyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

Kaynak: BÜLTEN