Türk Ocakları Derneği ve Çukurova Oğuz Boyları Derneği'nin düzenlediği “3 Mayıs Türkçüler Günü” konulu konferansına katılan Başkan Karalar, burada büyük ilgi gördü. Karalar, “Etkinliğe, Çukurova Belediye Başkanımız Emrah Kozay ve Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar ile birlikte katıldık. Konuşmacı olarak yer alan değerli hocamız Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç’e şilt takdim ettik.” dedi.

Çukurova GİAD’da 5’nci Sakarya Dönemi! Çukurova GİAD’da 5’nci Sakarya Dönemi!

Daha sonra, çocukların dünyasına büyüklerin gözünden bakan Çocuğumu Anlıyorum Festivali’ne katılan Başkan Karalar, oyunlar, atölyeler, yarışmalar, konferanslar ve dans gösterileri ile eğlence dolu etkinliklerin yer aldığı festivale Adanalıları davet etti.

"Söğüt'ten Sarıçam'a Gönül Köprüsü" temasıyla 20'ncisi düzenlenen Yörük Türkmen Şöleni'ni coşkuyla gerçekleştirdiklerini belirten Karalar, “Adana ve çevre illerden birçok vatandaşımızın katılımıyla Yörük Türkmen kültürünü yaşatan, birlik ve beraberliğin gösterildiği şenlikte emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” ifadesini kullandı. Başkan Karalar, son olarak Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nda düzenlenen Hıdırellez etkinliğine katıldı.

Etkinliğe eşiyle birlikte gelen Başkan Karalar, “Baharın gelişini, bereketi ve umudu temsil eden Hıdırellez coşkusuna ortak olduk.” şeklinde konuştu. 

Muhabir: CEMRE BAYRAK