Cumhuriyet Halk Partisi Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Demirçalı, Yüreğir’de partili 11 aday adayı arasında demokratik bir yarış yaşandığını ve sürecin sonunda bir tek ismin açıklanacağını hatırlatarak, “O isim ben olmasam dahi kendim adaymışım gibi çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Diğer aday adayı arkadaşlarımın da aynı düşüncede olduğundan şüphem yok” dedi.

Seçim öncesi aday adaylığı sürecinin demokrasi şöleni havasında geçtiğini ifade eden Ali Demirçalı, “Adayların kendilerini ve hizmetlerini bölge halkına anlatması açısından son derece verimli bir süreç geçiriyoruz. Benim de aralarında bulunduğum 11 CHP’li aday adayı Yüreğir’de birbirleri ile adaylık yarışı veriyor. Kısa bir süre içerisinde CHP Genel Merkezi içimizden birini aday olarak ilan edecek. Ben Ali Demirçalı olarak rahatlıkla şunu ifade ediyorum ki; Genel Merkezimiz hangi ismi açıklarsa açıklasın, partimin neferi olarak aday arkadaşımızı başkan seçtirene kadar var gücümle çalışacağım. Yüreğir’de adaylık yarışı içerisindeki diğer 10 aday adayı arkadaşımın da benimle aynı fikirde olduğundan şüphem yok. Onlar da adı açıklanan adayın seçilmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir” dedi.

Kocaispir: “Bütün Adanalı Ahmak, Sen Akıllı mısın?” Kocaispir: “Bütün Adanalı Ahmak, Sen Akıllı mısın?”

CHP’nin parti içi demokrasiyi gelenekselleştirmiş köklü bir siyasi yapı olduğunu da vurgulayan Ali Demirçalı, “Bizler demokrasiyi özümsemiş insanlarız ve bu tür adaylık yarışlarının yaşandığı süreçlerin sonunda kırgınlıkla küskünlükle partimize sırtımızı dönmemiz söz konusu olamaz. Önümüzdeki günlerde Genel Merkezimiz Adana’nın merkez ilçe adaylarını ilan edecek. Yüreğir’de kardeşçe yürüttüğümüz adaylık yarışında ipi kim göğüslerse, bize yakışan onun etrafında kenetlenmektir” şeklinde konuştu.

Editör: Metropol Gazetesi