CEMRE BAYRAK

"HERKESİ KUCAKLAYACAĞIM"
CHP’nin Sarıçam Belediye Başkan adayı Hüseyin Göçmen, 4 yıla yakın ilçe başkanlığını yaptığı Sarıçam’da başkan adaylığına gösterilmesinin onurunu yaşadığını belirterek, “Bu sürede Büyükşehir Belediye Başkanımızla, milletvekillerimizle, partideki arkadaşlarımızla her yere dokunduk, kimseyi ayrıştırmadık. Bizim her şeyimiz Sarıçam. Sarıçam’da doğduk, büyüdük, okuduk. Hayatımız, varlığımız Sarıçam üzerine. Bu sebeptendir ki siyaseti Sarıçam’da yapıyoruz, Sarıçam’da mücadele veriyoruz.  Partili partisiz ayrıştırmadan herkesi şimdiye kadar kucakladık, herkese iyi niyetlerle yaklaştık. Ben söz veriyorum göreve geldikten sonra da kimseyi ayrıştırmadan herkesin başkanı olacağım” dedi.

"HALK ODAKLI BELEDİYECİLİK"
Doğduğu topraklara hizmet etmek için yola çıktığını anlatan Göçmen, “Sarıçam’ın sorunlarını en iyi kim bilir? Tabii ki Sarıçamlılar bilir… Biz, Sarıçam’ın sorunlarını çok iyi biliyoruz, mahallelerin sorunlarını biliyoruz, köylerin sorularını biliyoruz. Sarıçam’a nasıl hizmet edebileceğimizi çok iyi biliyoruz. İşte tam bu noktada elimizi taşın altına koyup Sarıçam’a hizmet verebileceğimizi, Sarıçam Belediyesi’ni halk odaklı bir belediye yapacağımıza inandığımız için yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisine aday adayı olarak müracaat ettik onlar da bizi bu göreve layık gördü. Bizi bu göreve layık gördükleri için başta genel merkezimize, genel başkanımıza, genel yardımcılarımıza ve herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu

"İKİNCİ YÜZYILIN SARIÇAM’I"
Sarıçam’ın her yönden gelişip kalkınması adına projeler hazırladığını anlatan Hüseyin Göçmen, “Bizler bu yola ‘İkinci yüzyılın kenti Sarıçam’ diyerek çıktık. Sarıçam’ın yaklaşık 240 bin nüfusu var, 10 yıldır da şu anki mevcut belediye yönetiyor. Maalesef ki Sarıçam’da bir tane bile sosyal alanımız bana göre çakmış oldukları bir tane çivi yok. Bizim hedefimiz hizmet, halk odaklı, halka dokunacak sosyal bir belediyeciliği Sarıçam’a getirmek istiyoruz. Sarıçam’ı halkımızın güvenle, ferahla yaşayacağı, sosyal alanlarla yaşayacağı bir ilçe haline getirmeye uğraşacağız. Bununla ilgili olarak ciddi projelerimiz var. Bunlar Sarıçam’da olmayan projeler, 10 yıldır mevcut belediyenin yapmadığı projeler. Tamamı halk odaklı, vatandaş odaklı, halkın menfaatine, yararına ve faydasına olan projeler. Bunlara en kısa sürede bir yıl içerisinde hayata geçirmek için uğraşacağız.” ifadesini kullandı. 

Başkanlar Bir Arada! Başkanlar Bir Arada!

"ÇÖPLÜĞÜN GEREĞİNİ YAPACAĞIZ"
Sarıçam çöplüğü konusunda kendisinin de rahatsız olduğunu ifade eden Göçmer, şöyle devam etti: “10 yıldır Sarıçam Belediyesi’nin yapmış olduğu bir tane kreş yok. Özel kreşlerin çok ciddi fiyatları var masraflar çok ciddi şekilde arttı. 1 yıl içerisinde 5 mahalleye kreş yapacağız, söz veriyoruz. Çöplüğün kaldırılmasıyla ilgili bütün girişimlerimizi yapacağız. Orada yaşayan bir vatandaş olarak çöplükten ben de rahatsızım. Kaldırılacaksa kaldıracağız, kapatılacaksa kapatacağız. Gerekirse çadır kurup Sarıçam’ın çöplüğünü kapattıracağım. Bunları anayasanın dışına çıkmadan yapacağız. Gençlerin düğün yapabileceği bir tane sosyal tesis yok. İmamoğlu’nda yaptık. Bizim de ilk işimiz düğün salonu yapmak. Ben makam aracı kullanmayacağım. Makam arabamı da değerli genç kardeşlerimize düğün arabası olarak kullanmaları için vereceğim.”
"HEMŞEHRİLERİME GÜVENİYORUM"
CHP’nin Sarıçam Belediye Başkan adayı Hüseyin Göçmen, şu açıklamalarda bulundu: “İlçe başkanlığı yaptığım dönemde hep halka iç içe olmaya çalıştım. Bu süreçte konuştuğumuz esnaflar, vatandaşlar ya hiç kimse memnun değil. ‘Oy verdik ama on yıldır bizim ilçemize hiçbir şey yapmadılar’ öfkelerini dile getiriyorlar. Bunun da dersini halk sandıkta verecektir. Ben Sarıçamlı hemşerilerime güveniyorum. Biz bu seçimi alacağız benim inancım tam. Önce Allah’ın sonra dostlarımızın duaları ve destekleri ile31 Mart’ta belediye başkanı olacağız.”

Editör: Cemre Bayrak