CHP Adana Milletvekili Sümer, polis adaylarını sesi olarak, “Seçim öncesi sayın İçişleri Bakanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden 10 bin polis alım için gerekli çalışmanın yapıldığını müjde olarak açıklamıştı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda da lisans mezunu 6000 erkek 1500 kadın olmak üzere toplam 7bin 500 öğrenci alımı yapılacağı ilan edildi. Ne Yazık ki ön lisans mezunu adaylar 31. dönem polis alımı sınavına başvuru yapamıyor. Yüzlerce ön lisans mezunu gencimiz kendiler için verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyor” dedi.

MAĞDURİYET GİDERİLMELİ

"Erken Hasatta Zeytinyağı Daha Acı Ve Yakıcı Olabilir" "Erken Hasatta Zeytinyağı Daha Acı Ve Yakıcı Olabilir"

Ön Lisans mezunu adayların mağduriyetinin giderilmesi gerektiğin vurgulayan Sümer, “Başta İçişleri Bakanı ve bakanlık bürokratlarına önlisans mezunu adaylarını mağdur etmeyecek şekilde kontenjan düzenlenmesi yapılması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. 31. dönemde önlisans mezunlarına kontenjan verilmeyecekse, 1995 doğumların son hakkı ne olacak? Önlisans mezunlarının diğer dönemlerde akıbetleri ne olacak? Gençlerimiz her konuda oldu gibi bu konuda da bir cevap beklemektedir” ifadelerini kullandı. 

Öte yandan, Sümer’in bu çıkışı sosyal medyada gündem olurken, gençler polislik heveslerinin ellerinden alınmamasını istediler.

Muhabir: CEMRE BAYRAK