Olay, 9 Haziran 2023 tarihinde merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Sinanpaşa Mahallesi’nde yaşandı. Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Mehmet Tayfun Kalan ile Musa Timoçin (27), Hacı Sabancı Bulvarı’nda aralarındaki 2-3 dakikalık mesafe ve yolcu alınan durakta fazla bekleme meselesi yüzünden karşı karşıya geldi.

Araçlarından inen Kalan ve Timoçin, birbirlerine bıçakla saldırdı. Göğsünden yaralanan, iki çocuk babası Kalan hayatını kaybetti. Karnından yaralanan Timoçin, hastanedeki tedavisinin ardından, olayda kendisine yardım eden, kardeşi A.K. (17) ile birlikte tutuklandı.

Diyarbakır’da Hapis Cezası Bulunan 11 Firari Yakalandı Diyarbakır’da Hapis Cezası Bulunan 11 Firari Yakalandı

İki sanık hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada karar çıktı. Müebbet hapsi istenen ve son savunmasını yapan Musa Timoçin, “Kendimi ve kardeşimi korumak istemiştim. Onun öldüğünü de sonradan öğrendim. Yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım” dedi. 

Mahkeme heyeti, sanıklardan Musa Timoçin'i, 'kasten öldürme' suçundan önce müebbet hapse mahkum etti. Daha sonra cezasını, öldürme eylemini ‘haksız tahrik’ altında gerçekleştirdiği gerekçesiyle 25 yıla indirdi. A.K.’ye de 10 yıl hapis cezası verildi.

Muhabir: SONER KAN