SONER KAN

NANI FIRSATI KAÇIRDI
25’de Kubilay’ın pasında soldan ceza sahasına tehlikeli sokulan Oğuzhan’ın vuruşunda top çerçeveyi bulmadı.. 30’da Yusuf Erdoğan, sol çaprazdan gelişine sert vurdu; son anda araya giren savunma topun ağlarla buluşmasına izin vermedi.. 33’de Hasan sağ ortaladı; Özkan kafayı vurdu ama sonuç alamadı.. 40’da Abdulsamet’in savunmanın arkasına attığı topta ceza sahasında topla buluşan Nani, düzeltip vurdu ama meşin yuvarlak üstten dışarı çıktı.. 

GOLE ‘OFSAYT’ ENGELİ
45+2’de Nani’nin pasında sol çaprazdan Yusuf Erdoğan gelişine sert vurdu; ağlarla buluşan top, ‘ofsayt’ gerekçesiyle gol değeri kazanmadı.. 47’de Yusuf Erdoğan’ın soldan ortasında Nani, kale sahası içinde zor olanı yaptı ve topu dışarı attı; mutlak gol de kaçtı.. 49’da İsmail’in sağdan ortasında Nani, ceza sahasında yükselip kafayı vurdu ama çerçeveyi tutturamadı.. 55’de Ali, sol çaprazdan vurdu ama meşin yuvarlak yandan dışarı çıktı.. 

SAVUNMA GOLÜ İZLEDİ
62’de Yusuf Erdoğan soldan ortaladı; Akintola gelişine vurdu; kaleye paralel olarak giden top, yandan dışarı çıktı.. 63’de Nani soldan ortaladı; Yusuf Erdoğan kafayı vurdu ama meşin yuvarlak kalecinin kucağında kaldı.. 65’de Ziya’nın sol çaprazdan orta-şut karışımı vuruşunda hiç kimse topa dokunamayınca meşin yuvarlak da ağlarla buluştu: 0-1.. 67’de Çınar rakip kaleyi tam cepheden gören noktadan gelişine sert vurdu ama sonuç alamadı..

Adana Demirspor’dan İş Verenlere Çağrı! Adana Demirspor’dan İş Verenlere Çağrı!

ŞOK ÜSTÜNE ŞOK
73’de Nani’nin sağdan ortasında savunmayı da aşan topa, ikinci direkte Yusuf Erdoğan dokundu ama çerçeveyi bulamadı.. 75’de Emre’nin pasında Akintola topu ağlarla buluşturdu ama gol, bir kez daha ‘ofsayt’ gerekçesiyle iptal edildi.. 77’de Ziya’nın sağdan kullandığı köşe vuruşunda kimse topa dokunamadı; Kamil’in soldan meşin yuvarlağı kontrol edip ortaladı; Özkan pozisyonu kafayla tamamladı: 0-2.. 

3 DAKİKADA 2 GOL
79’da Yusuf Erdoğan’ın şutunu kaleci son anda kornere çeldi.. 83’de Yusuf Erdoğan’ın soldan şutunu, kaleci son anda kornere çeldi.. 89’da Nani’nin pasında; rakip kaleyi tam cepheden gören noktadan Michut vurdu; meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 1-2.. 90’da Emre’nin vuruşunda top kaleciden döndü; dönen topu Nani ıskalayınca mutlak gol de kaçtı.. 90+2’de Yusuf Erdoğan’ın soldan ortasında Michut çevirdi; Emre tamamladı; skora denge geldi: 2-2.. 

PENALTIDA ELENDİLER
Hal böyle olunca da maç uzatmalara gitti.. 101’de rakip ceza sahası içinde topla buluşan Nani’nin vuruşunda kaleci başarılıydı.. 105+2’de Michut’un, rakip kaleyi tam cepheden gören noktadan vuruşunda Erdi topu kornere çeldi.. 113’de Gravillon’un vuruşunda top, üst direğe çarpıp dışarı çıktı.. 119’da kazanılan serbest vuruşta Nani vurdu; kalecinin çıkarttığı topu Emre tamamlayamayınca mutlak gol de kaçtı.. Emre, Nani, Akintola, Gravillon, Yusuf Erdoğan ve Michut penaltıyı gole çevirdi; Manev, atışı kaçırınca tur da gitti..

Editör: Soner Kan