SONER KAN

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, mevcut kadroyla yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalıştıklarını, ancak transfer konusunda da ciddi çalışmalar yapıldığını söyledi..

Mavi Şimşekler’de Hazırlıklar Sürüyor! Mavi Şimşekler’de Hazırlıklar Sürüyor!

BİR PUAN ÖNEMLİ

Deplasmanda 10 kişi kalmalarına rağmen, Beşiktaş ile golsüz berabere kaldıkları mücadeleyi değerlendiren Karaman, “Bir puan olumlu gözüküyor ama maç analizini yaptığınızda geliştirmemiz; üzerine koymamız gereken hem bireysel, hem de takım haline çok şey var” dedi.. Deneyimli teknik adam, ilk yarıda topa daha fazla sahip olup, oyunun kontrolünü ele geçirmelerine  rağmen, gol bölgelerinde yetersiz kaldıklarının özeleştirisini yaptı..

İYİ MÜCADELE ETTİK

Hikmet Karaman, “İkinci yarının başında 10 kişi kaldık. Zaten kadro ve hamle gücünde oyuncularımızın maç ve tecrübe eksikliği var. Fakat iyi mücadele ettik. İyi pozisyon almaya çalıştık. Bu arada Beşiktaş'ın da pozisyonları oldu. Buna rağmen iyi mücadele ettik. İyi mücadele eşittir goldür. 10 kişi olduğumuz için tolere edebiliriz ama analizi yapıp, buna göre gelişmemiz gereken noktaları da belirlememiz gerek” ifadesini kullandı..

SABIRLA BEKLİYORUZ

Adana Demirspor’un, özelikle son 3 yılda Anadolu’nun en önemli çıkış yakalayan takımlarından biri olduğunu vurgulayan Karaman, bazen değişimin kaçınılmaz olduğunu söyledi.. Karaman, “Adana Demirspor takımının oyuncu havuzu eksilmez. Çünkü Murat başkan bu konuda yarın ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsınız kimsenin beklemediği oyuncuları getirir. Dolayısıyla bizde sabırla bekliyoruz. Bu konuda çalışma yapan ciddi bir profesyonel ekip var. Önce biz mevcut elimizdeki kadroyla en iyisini yapmak” dedi..

Editör: Soner Kan