SONER KAN
Adanaspor Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, Fenerbahçe’nin ‘ideal 11’ ile sahaya çıkması halinde; sonucun çok daha farklı olabileceği özeleştirisini yaptı.. Tecrübesiz bir takım olduklarını vurgulayan Kaplan, önceliklerinin de ‘lig’ olduğunun altını çizdi.. 

HALI SAHADA YENİLMEZ
Deneyimli teknik adam, ‘Ziraat Türkiye Kupası’nda 6-0 yenilerek elendikleri, Fenerbahçe karşılaşmasını değerlendirdi.. Kaplan, “Zor bir maçtı. Yediğimiz gollere baktığımızda; özellikle 2-0’dan sonra kalemizde gördüğümüz goller, halı sahada bile yenilmeyecek cinstendi. Zor bir maçtı; kaybettik ve kupaya veda ettik. Fenerbahçe gibi güçlü bir takım karşısında güzel şeyler yapmak istedik; genç arkadaşlarımıza da şans verdik” dedi..

Toros Kaplanları Hazır! Toros Kaplanları Hazır!

TECRÜBESİZ BİR TAKIMIZ
Mustafa Kaplan, “Tecrübesiz bir takımız. İlk kez, böylesi bir atmosferde; böyle büyük bir takıma karşı oynayan bir grubumuz oldu. Aslında ilk yediğimiz gole kadar iyi kapandık. Alan daraltıp, bir şeyler yapmaya çalıştık, ancak ilk yarıda yediğimiz 2 gol; ikinci yarıda yaptığımız hamlelerde de beklediğimizi göremeyince 6-0 gibi farklı bir skor ortaya çıktı. Bizim için ligi daha önemli. Ligde de bizi birbirinden zorlu maçlar bekliyor” diye konuştu..

DAHA FARKLI OLABİLİRDİ
“Fenerbahçe karşısında geçiş oyununu iyi yapıp, savunmayı iyi kapatırsak; farklı şeyler yapabiliriz diye düşündük” ifadesini kullanan Kaplan, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “İlk 30-35 dakika bunu başardık ama ikinci yarıda her şey aleyhimize işledi ve sonuçta kaybettik. Fenerbahçe’nin geniş bir kadrosu var. Çok tempolu bir takım. Oynamayan arkadaşlar, oynasaydı daha farlı bir skor ortaya çıkabilirdi”..

OYUNCU KALİTESİ DÜŞÜK
‘Birinci Lig’deki oyuncu kalitesinin, ‘Süper Lig’e göre düşük olduğunu vurgulayan Kaplan, “Özellikle genç oyuncu sayısı bizim ligimizde daha fazla. Doğal olarak, Türk futboluna daha çok katkımız var ama Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlar buna mecbur. Lig, Türkiye ve Avrupa kupalarında mücadele ediyorlar. Bunun için kadrolarını geniş tutmaları lazım. Başarılı da oluyor. Fenerbahçe mesela; önde 3 isim enteresan ve müthiş oyuncular” yorumunu yaptı..

Editör: Metropol Gazetesi