SONER KAN

Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Darbe Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Darbe

Bir süre önce kendilerine ‘mülteci’ izlenimi vererek, yasadışı yollarla Türkiye’ye giriş yapan ve Adana’da saklanan, Irak uyruklu M.A.B. ve A.S.A.’nın, Interpol tarafından ‘kırmızı bülten’ ile arandığı tespit edildi. 

Irak ve Suriye’de örgüt kamplarında eğitim alıp, bölgedeki çatışmalarda aktif bir rol aldıkları belirlenen iki zanlıyla birlikte onlarla birlikte hareket eden yine 4 Iraklının yakalanması için şafak vakti düğmeye basıldı.

Operasyona; zırhlı araçları ve ellerinde uzun namlulu silahlarıyla ‘Özel Tim’, havadan da ‘drone’ destek verdi. Kilitli kapılar elektronik levyeyle tek tek açıldı; girilen evler didik didik arandı.

Örgüte ait kamplarda silahlı eğitim alıp, Irak ve Suriye’de yine örgüt adına faaliyet gösterip, bölgedeki çatışmalarda aktif olarak katıldığı tespit edilen M.A.B. ve A.S.A. ile birlikte 4 Iraklı kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. 

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen M.A.B. ve A.S.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi; diğer 4 şüpheli de sınır dışı edildi. Operasyonda ele geçirilen dijital materyaller de inceleniyor.
 

Editör: Soner Kan