“0 Atık ve Benzeri Metotlarla Yeşil Beceri Kazanma” (“Be Green with Pre-cycling, Bartering and Zero Waste”) isimli Erasmus + projesi kapsamında Türkiye'ye gelen Polonya ve Yunanistanlı Öğretmen ve Öğrenci grubu Sarıçam Belediyesini ziyaret ederek, Belediyenin İklim Dostu çalışmaları hakkında bilgi aldı. “0 Atık ve Benzeri Metotlarla Yeşil Beceri Kazanma” (“Be Green with Pre-cycling, Bartering and Zero Waste”) isimli Erasmus+ projesi kapsamında Türkiye’ye gelen öğretmen ve öğrencilerden oluşan 25 kişilik proje grubunu Sarıçam Belediyesi girişinde Sarıçam Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Huriye Kaya karşıladı.

Heyete bölgede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Sarıçam Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik, iklim değişikliği ve gelecekte yaşanması muhtemel iklimsel sorunların çözümü noktasında Sarıçam Belediyesi olarak, şimdiden çalışmalar yürüttükleri belirti. Bu kapsamda Sarıçam Belediyesinin Başkan Bilal Uludağ’ın talimatları doğrultusunda, İklim Dostu Belediye Birimi’nin kurulduğunu söyledi.

Niğde Belediyesinden ’Gençlik Ve Kadın Yaşam Merkezi’ Niğde Belediyesinden ’Gençlik Ve Kadın Yaşam Merkezi’

Adana’da ilk olan ‘İklim Dostu Belediye Biriminin’ Sarıçam’da çevre sorumluluğu bilinciyle, değişen iklim koşulları ile birlikte ortaya çıkacak olumsuzluklar karşısında alınacak önlemler ve eylem planlarının oluşturulması noktasında çalışma yürütüldüğünü kaydeden, Başkan Yardımcısı Mustafa Pekel ise, iklim değişikliği üzerine yürüttükleri çalışmalar hakkında heyete bilgi verdi.