MUSTAFA ÖZKE

25 yıl aradan sonra Adana Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin kazanılmasında önemli rol üstlenen dönemin CHP İl Başkanı Avukat Emrah Kozay, şimdi Seyhan Belediye Başkan aday adayı olarak seçim çalışmalarına başladı.

BU TOPRAĞIN ÇOCUĞUYUM

Gençlik yıllarında CHP'nin ilkelerini benimseyen ve üzerine düşen görevleri aynı sorumluluk bilinciyle yürüterek, partisini yerelde ve genelde iktidarını sağlama yolunda büyük mücadeleler veren Kozay, Seyhan’ın 96 mahallesini de çok iyi tanıdığını anlattı.

IMG_0036

Çocukluğunun geçtiği topraklara hizmet borcu olduğunu anlatan Kozay, “Ben Mıdık Mahallesi’nde dünyaya geldim ve lise öğrenimini Anafartalar Lisesi’nde yaptım. Bu toprağın çocuğuyum. Bu yüzden her sokakta karşılığım var. Nereye gitsem mutlaka iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta dokunduğum insanlar çıkar. İşte ben o insanlarla omuz omuza yürüyerek, Seyhan’ı Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yakışır şekilde yönetmeye talibim.” dedi.

EMRAH KOZAY. (8)

YÜREKTEN İNANIYORUM

26 yaşında aktif siyasete başladığı CHP’de 36 yaşında Adana İl Başkanlığı gibi onurlu bir görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade eden Avukat Emrah Kozay, “Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yüzlü insanlarıyla girdiğim bu yolda partimin bana kazandırdığı sorumluluk duygusu ve bilinciyle hareket ederek başkanlığı kazanacağıma inanıyorum. Parti örgütünün iradesine saygı duyarak ve CHP tabanının mücadelesini kılcal damarlarıma kadar hissederek yaptığım çalışmalarda her zaman halkımın sesine kulak verdim ve bulunduğum her ortamda onların sesi oldum. Partimin kuruluşundan bugüne kadarki onurlu duruşunu ve büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini bir bayrak gibi yücelterek, Seyhan’da bana verilecek başkanlık görevini en iyi şekilde yapacağıma yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

IMG_0003

HEM YERELDE HEM GENELDE İKTİDAR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir değerli üyesinin ve delegesinin sokağına sahip çıkması gibi asil bir sorumluluğu bulunduğunu söyleyen Avukat Emrah Kozay, “Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına CHP iktidarı yakışır. Bu yüzden yüreği vatan, millet, cumhuriyet, bayrak ve Atatürk sevdası ile çarpan her vatandaşımızın CHP’yi iktidara taşıması gerekiyor. El ele vereceğiz, omuz omuza yürüyeceğiz ve CHP’yi hem yerelde hem de genelde iktidara taşıyacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

EMRAH KOZAY. (2)

BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne kadar üstlendiği sorumlulukla her zaman yurttaşların kenetlendiği bir parti haline gelen CHP’nin, önümüzdeki seçimlerde de başarılı olması gerektiğini kaydeden CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı Avukat Emrah Kozay, ikinci yüzyılda belediye başkanlıklarının kazanılmasının büyük önem taşıdığını belirtti.
EMRAH KOZAY. (3)

Kozay, Seyhan’ın her yönden gelişip kalkınması adına pek çok projesinin bulunduğunu, bu projeleri de her biri birbirinden değerli sivil toplum temsilcileri ve bilim insanlarıyla yaptığını belirterek, her projesinin insana saygı odaklı olduğunu vurguladı.

HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Adana’daki Camilerde Filistin İçin Dua Edildi Adana’daki Camilerde Filistin İçin Dua Edildi

Yarın seçim olacakmış gibi parti tabanındaki çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Kozay, şöyle devam etti: “Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin geleceği açısından hayati bir öneme sahip yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi olarak mutlaka başarılı olmak ve seçimleri kazanmak zorundayız. Başka alternatifimiz yok. CHP Adana İl Başkanlığım döneminde bu onurlu mücadeleyi nasıl sürdürdüysem ve 25 yıl aradan sonra Adana Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin kazanılmasında önemli rol üstlendiysem, belediye başkanlığım döneminde de aynı kararlılıkla çalışmalar yapacağıma söz veriyorum. Yaşamın her alanında insanların sevincini ve hüznünü paylaşan biri olarak, aldığım her kararda onların da düşüncelerini yüceltiyorum. Önümüzdeki seçimleri kutsal bir mücadele olarak görüyor, makam, mevki ve koltuk hırsına kapılmadan tüm yoldaşlarımla birlikte omuz omuza, yürek yüreğe bir çalışma sürdüreceğime canı gönülden inanıyorum.”

NEREDE DOĞDU?

Av. Emrah Kozay 1982 yılında Adana’nın Seyhan İlçesi’ne bağlı Mıdık Mahallesi’nde dünyaya geldi. Lise öğrenimini Anafartalar Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 2012 yılından itibaren Adana Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapıyor.

SİYASETE NE ZAMAN BAŞLADI?

2008 yılında 26 yaşında iken CHP’de aktif siyaset hayatına başladı. Uzun dönem il ve ilçe delegeliği, il ve ilçe seçim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. CHP Adana İl Örgütü Seçim Koordinasyonunda başkanlık dahil çeşitli görevlerde bulunup, iki dönem CHP Hukuk Danışma Kurulu Başkanlığı, 3 dönem CHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yaptı. 35. 36. ve 37. Olağan Kurultaylarında kurultay delegesi olarak demokratik görevini yerine getirdi.  Siyasete girdiği günden itibaren partinin her kademesinde görev yapan Av. Kozay, parti ilkeleri ve programı çerçevesinde CHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşıma konusunda özveriyle görevini yerine getirdi.

36 YAŞINDA CHP ADANA İL BAŞKANI

2018 yılında henüz 36 yaşındayken CHP Adana İl Başkanlığı görevine başladı. CHP’nin büyük başarı elde ettiği 2019 yerel seçimleri sırasında CHP Adana İl Başkanı olarak yereldeki ittifak çalışmalarına öncülük edip, CHP’nin 25 yıl aradan sonra Adana Büyükşehir Belediyesi’ni, Ceyhan ve İmamoğlu ilçe belediyelerini kazanmasında önemli rol oynadı. İl Başkanlığı görevinin ardından da CHP’nin yerelde ve genelde iktidarı için alan çalışmalarını aralıksız sürdürdü. 2024 yerel seçimlerinde CHP Seyhan Belediye Başkanlığı için Aday Adayı oldu. Lise yıllarında lisanslı olarak basketbol oynayan ve boş zamanlarında motosiklete binmeyi seven Av. Kozay’ın sorumlu vatandaşlık gereği halen daha birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliği bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.