Onu adım adım takip eden A.A., önce A.O.’nün park halindeki hafif ticari aracının sağ arka lastiğini bıçakla kesip patlattı; sonra onun bir oto tamirciye girmesini bekledi. A.O., bir poşete koyduğu paraları, sürücü koltuğunun altına gizlerken, hemen yolun karşısında bulunan A.A. ve H..T. de onu izledi. 

A.O., kapıyı kapatıp uzaktan kumandayla arabanın kapısını kilitlemek isterken; H.T. harekete geçip, yolun karşısına doğru koştu, bu esnada yoldan geçen bir aracın ayağını ezmesinden son anda kurtulup, kilit devreye girmeden arka kapıyı açmayı başardı. 

Silahla Kahvehane Basıldı, Müşteriler İstifini Bozmadan Çayını İçti Silahla Kahvehane Basıldı, Müşteriler İstifini Bozmadan Çayını İçti

A.O., her şeyden habersiz oto lastikçiye girerken, açılan kapıdan içeriye giren A.A. da paraları aldı; iki zanlı koşarak bölgeden uzaklaştı. Sadece 24 saniye süren hırsızlık, güvenlik kamerasına yansıdı. 

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, söz konusu görüntülerden saniye saniye iz sürüp, iki zanlıyı 236 bin 800 lirayla yakaladı. Merkez ilçe Seyhan’a bağlı Hürriyet Mahallesi’nde; Saydam Caddesi’nde yaşanan olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli, sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Muhabir: SONER KAN