Adana Sıcaklarına Klima Bile Dayanmadı! Adana Sıcaklarına Klima Bile Dayanmadı!

Cumhuriyet ve Adalet Partisi ile ‘Türkiye İttifakı’nı kurarak farklı görüş ve düşünceleri bir araya getirmeyi amaçlayan Adalet Birlik Partisi, olası erken seçim kararına hazırlanıyor. Adalet Birlik Partisi Adana İl Başkanı Adem Boğa, “Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, partimizin genel başkanı İrfan Uzun oldu. Parti olarak erken seçim olacağını düşünüyoruz. Türkiye ekonomik anlamda çok kötü bir gidişat sergiliyor. Asgari ücretle çalışanlar ve emekliler çok zor durumda. Çözüm üretilemiyor. Değişim kesinlikle şart. Toplum sıkıntıları derinden yaşıyor ve artık değişim istiyor” dedi.

“GENİŞ VİZYONLU BİR LİDER: İRFAN UZUN”

Türkiye’nin düze çıkması ile mevcut iktidarın devam etmesi arasındaki farkı anladıklarını, bu farkın yeni bir liderin önderliğinde gerçekleşebileceğini vurgulayan ABP Adana İl Başkanı Boğa, “Türkiye’nin düze çıkması için yeni bir lider ihtiyaç vardır. Bu lider, kendi ekseninde dönmeyen, kısır bakış açısını seven değil, geniş bir vizyonla hareket eden biri olmalıdır. Genel Başkanımız İrfan Uzun da bu özelliklere sahip bir liderdir. Türkiye İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak, gençlerin, kadınların ve engelli vatandaşların aktif siyasete katılımını arttırmaya yönelik çalışmalar yaparak farklı bir siyasi anlayış beraberliğinde örgütsel bir yapı geliştirdi” diye konuştu.

HEDEFİMİZ HALKIN REFAH İÇİNDE YAŞAMASIc

cukurovametropol.com.tr'ye konuşan Boğa, "Partimiz insan haklarına saygılı, demokrasi ve toplumsal barışın temini için çalışmalar yapmayı hedefliyor. Biz iktidara geldiğimiz zaman vatandaşlar refah bir şekilde yaşayacaklar. Ekmek 10 lira, en kötü yerde ev kirası 8-10 bin arasında değişiyor. Gel gelelim asgari ücret 17bin, emekli maaş ise 10 bin. Bu durum insanları ölüme terk etmektir ve toplumun çöküşünü de getirir. İntihar vakaları çoğaldı; insanlar hırsızlığa, uyuşturucuya, fuhuşa yöneldi. Çünkü insanlar geçinemiyor. Toplumdaki insanlar kötü yola sapma eğilimi gösteriyor. Henüz etkin bir çözüm de görmedik. Bunu düzeltmek zorundalar” ifadelerini kullandı. Sosyal medya ve basın aracılığıyla da sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bu konuda aktif bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah faydalı oluruz ülkemize ve milletimize” şeklinde konuştu.

Muhabir: ALİYE GÜLTEKİN