Halkla sürekli iç içe olan ve partili partisiz herkese mutlaka dokunduğunu ifade eden Özcandan, bilgisini ve becerisini kente aktarmak amacıyla adaylık başvurusu yaptığını kaydederek; “Hem partimizi Adana’da birinci parti olarak çıkarmak, hem de Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için belediye başkanımıza ve kentimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz. Partimiz bizim her şeyimiz” dedi.       

Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı olan Mali Müşavir Taner Özcandan, “Ben Adanalıyım, 5 göbektir Adana’nın yerlisiyiz. Dedemin biri Meydan Mahallesi Kurucu Muhtarı, diğer dedem de eski İstiklal-Hurmalı Mahallesi Kurucu Muhtarı. İki dedem de o dönemden beri CHP’li. Biz atadan beri Cumhuriyet Halk Partili’yiz. Kendi memleketimize hizmet ediyoruz. Ben bu memlekette mali müşavirlik yapıyorum, mali konularda bana danışmak isteyen her vatandaşa kapım karşılıksız açıktır. Bilgimi, becerimi, görgümü, tecrübemi belediyede de aktarmak istiyorum” açıklamalarını yaptı.   


ADANA’YI ADANALI YÖNETSİN

Şehrin liyakatli meclis üyelerine ihtiyacı olduğunu kaydeden Özcandan, “Adana’da İFAK Belgesine sahip, Uluslararası Mali Denetim konusuna sahip bağımsız tek denetçiyim. Kamu kurum ve kuruluşlarını denetleme konusunda belgelendirilmiş kişiyim.  Partimize hizmet etmek istiyorum. Burada bir galericiyle, bir marketçiyle Büyükşehir Belediyesi’nin yönetilemeyeceğini, Adana’yı yöneten odalardan birer meclis üyesi alarak Adana’nın daha iyi yönetileceğine inanıyoruz. Mali konuda da 30 yıllık tecrübemizi halkımıza ve belediyemize vermek istiyoruz. Yani liyakatli meclis üyeleri olsun, bu kenti belediye başkanlarımızla birlikte bilgisi ve birikimi olan meclis üyeleri yönetsin istiyoruz. Hiçbir şekilde rant gözetmesin, şehrine hizmet etsin ve Adana’yı Adanalı yönetsin istiyoruz” diye konuştu.

Tufanbeyli Belediyesi’nden İşçilere Yüzde 90 Zam! Tufanbeyli Belediyesi’nden İşçilere Yüzde 90 Zam!


Adana’yı eski günlerine yeniden döndürmek için çaba sarf edeceklerini belirten Özcandan, “Biz başka şehirlerden gelerek kentimize yerleşmiş hemşehrilerimizle, kardeşçe, el ele, huzur içerisinde, daha refah bir kentte nasıl yaşarız, daha güzel işler nasıl yaparız, kentimizi nasıl yaşanılabilir bir şehir haline getirebiliriz bunları planlayacağız. Adana’mızı eski şaşalı günlerine döndürmek için var gücümüzle çalışacağız. Partimiz yeni bir ivme kazandı, yeni bir kurultay geçirdik. Bu kurultayda Genel Başkanımız gençlere yer vereceğini, gençlerle beraber var olacağını söyleyince, biz de kolları sıvadık. Genel Merkezimiz uygun gördüğü takdirde aday gösterirse partimize hizmet için kayıtsız şartsız belediye başkan adayımız hangi aday olursa partimize ve kentimize hizmet verecek, biz de onunla birlikte hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HALKLA İÇ İÇEYİZ

Halkla iç içe olduğunu ve halkın bütün sorunlarını bildiğine değinen Özcandan, “Mutlaka bütün adayların projeleri vardır. Biz de o projelerin içerisinde bilgimizi, tecrübemizi, becerimizi gösterip daha iyi nasıl bir yönetim sağlanır başkanlarımıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapmak için meclis üyesi aday adayı oldum. Ben gençlik kollarından gelmeyim. Merhum genel başkanımız Deniz Baykal zamanında partinin gençlik kollarında görev almış bir neferim. O dönemlerden beri partimizin içindeyiz ve partimize hizmet ediyoruz. Partimizin her aşamasında bulundum. Partimiz barajın altında kaldığı dönemlerde bile partimizi terk etmedik. Bize ne zaman, nerede bir görev verilirse verilsin hiç çekinmeden, gocunmadan her görevi yaptık, yaparız. Ben doğma büyüme Seyhanlıyım. Meydan Mahallesi, Gülbahçesi, Dağlıoğlu, Hürriyet, Obalar, Hadırlı, Akkapı, Mıdık, Karataş’a varana kadar halkımızla çok iyi ilişkilerimiz var. Oradaki halkla iç içeyiz, halkın tüm sorunlarını, sıkıntılarını biliyoruz. O yüzden ben bir gerçek Seyhanlı olarak ve 25-30 yıldır o bölgelerin içerisinden olan biri olarak bu bölgeye hizmet vermek adına daha verimli olacağımı düşündüğüm için Seyhan’dan Meclis Üyesi Adayı oldum” dedi.

 HİZMET ETMEK İÇİN VARIZ

Güney bölgelerine gittiğimde bizi karşılamayacak, ‘Taner hoş geldin’ demeyecek insan sayısı çok azdır. Partilinin dışındaki insanlara da çok dokunmuşluğumuz var. Yaklaşık 25 yıldır ofisimin adresi aynıdır, 25 yıldır kapımı çalan partili veya partisiz herkes için elimden geleni yapmak için mücadele vermişimdir. Bunu da herkes bilir. 25 yıldır telefonumun numarası aynı, büromun adresi de aynı, oturduğum koltuk da aynı. Arayan herkes bana 24 saat ulaşabilir. Seyhanlıya hizmet etmek için varız. Hem Seyhan’da partimizi birinci parti olarak çıkarmak, hem de Büyükşehir Belediyesi tekrar kazanmak için belediye başkanımıza ve kentimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz. Partimiz bizim her şeyimiz.”     

Editör: Metropol Gazetesi