Olay, 22 Haziran’da merkez ilçe Seyhan’a bağlı Gülbahçesi Mahallesi’nde yaşandı. Bir yıl önce evlenen Şükran (20) ve Hakim Aba çiftinin arası ‘şiddetli geçimsizlik’ nedeniyle açıldı. Çift, olay günü Aba’nın işlettiği bakkalda tartışmaya başladı.

İkili arasındaki tartışmaya, her iki tarafın aile büyükleri de dahil olunca; olaylar daha da büyüdü. Hakim Aba, ruhsatsız tabancasıyla eşi, eşinin annesi Leyla Erat (51), babası Turgut (51) ve oğulları Muhammet Erat’ı (18) sokak ortasında vurarak öldürdü.

Hakim Aba, ‘aile katliamı’nın ardından, ona yardım ettiği öne sürülen babası Şerif Aba (67) ile annesi Azize Aba (51) ile birlikte henüz 3 aylık olan oğulları Deniz Aba’yı da yanlarına alarak, otomobille olay yerinden kaçtı.

Haftanın Antrenörü ‘Mehmet Uskaleliler” Haftanın Antrenörü ‘Mehmet Uskaleliler”

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği bünyesinde kurulan ‘özel ekip’, zanlıların Hatay’ın Erzin ilçesine kaçtıklarını tespit etti. Polis, düzenlediği şok baskında 3 zanlıyı da kıskıvrak yakalarken, bebek de koruma altına alındı.

Adana’ya getirilen Hakim Aba’nın, emniyetteki sorgusunda; “Eşimle tartışırken, aileye büyükleri araya girince olaylar daha da büyüdü. Ben de öfkeme hakim olamayıp ateş ettim. Çok pişmanım. Keşke bunlar yaşanmasaydı” dediği öğrenildi.

Aba’nın, 3 aylık oğlu Deniz Aba, devlet koruması altına alınıp, ‘Sevgi Evleri’ne yerleştirilirken, olayla ilgili yeni görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülere göre; Hakim Aba’nın, önce eşini ağır yaraladığı, sonra da geri dönüp, onu başından vurarak öldürdüğü belirlendi.

Muhabir: SONER KAN