‘Zombi’ Gibi Görünen Bağımlı Kadın Ortalığı Birbirine Kattı ‘Zombi’ Gibi Görünen Bağımlı Kadın Ortalığı Birbirine Kattı

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili adayı Recai Mercimek, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla istifasını şu şekilde duyurdu;

 “25 Ekim 2017 yılında zor şartlar altında tüm baskılara rağmen kurulan Türkiye’nin umudu haline gelmiş partimde 7 yıldan beri gece gündüz demeden hizmet ettim. Bugün gelinen noktada gaye ve amaçlarından uzaklaşan bir durum görmekteyim. Bu nedenlerle gördüğüm lüzum üzerine İYİ Partideki görevlerimden (Kurucular kurulu üyeliğimden, üst Kurul delegeliğimden ve parti üyeliğimden) İstifa ediyorum. Şimdiye kadar alnımız ak başımız dik olarak yola çıktığım ve yürüdüğüm eş, dost, arkadaş akraba ve siz değerli dava kardeşlerim sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizlere gönlüm ve kapım her zaman açık olacaktır. Selam ve saygınlarımla kamuoyuna duyurulur”

İYİ Parti Kurucu İl Başkan Yardımcısı 28.Dönem Adana Milletvekili adayı Sertaç Durak ise istifasını şu şekilde duyurdu;

“Milli iradeyi hâkim kılmak esastır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bu anlayışla kurduğumuz partide, en başından itibaren ülkemiz için umut inşa etmek amacıyla İYİ Parti çatısı altında fedakârca çalışan dava arkadaşlarımı, geleceğe güzel bir miras bırakmak amacıyla cesurca öne çıkan insanları saygıyla selamlıyorum.
Atatürk’ün izinde, milliyetçi ve demokrat vatanseverleri kucaklayan Cesurlar Hareketi olarak İYİ Parti'de olma sebebimiz; mazlumun ve haklının yanında, zalimin karşısında olmak, ortak yanlarımızı öne çıkarmak, birlikte Türkiye için var olmak ve en önemlisi, ülkenin üzerine kâbus gibi çöken saray yönetiminden kurtulma ümidiyle doğmuştu. Davamızın makul siyaset merkezi olup, kucaklayıcı ve uzlaşmacı bir hareket olarak halkımızın yanında olmak ve demokrasiyi yeniden inşa etmek için asil bir başkaldırı hareketi olarak yola çıkmıştık 2017'de kurucu il başkan yardımcılığından bu yana daha demokratik ve müreffeh bir ülke için siyasi mücadele verdim. Ancak, birçok iyi niyetli insan, milletvekilliği, belediye başkanı ve meclis üyelikleri adaylık listelerine baktıkça haksızlığa uğradıklarını düşündüler.
Partiye oy veren vatandaşlar ise tepkilerini sandığa gitmeyerek veya başka partilere oy vererek gösterdiler. Siyaset, uzlaşma ve kucaklama sanatıdır. 
"Az olsun, benim olsun" anlayışıyla kavga ederek ayrıştırma sağlamak benim inancıma her zaman ters düşmüştür. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmanın huzuruyla,
İYİ Parti’de birlikte çalışma fırsatı bulduğum tüm cesur yürekli vatanseverlere, desteklerini her daim hissettiğim hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sizlere her zaman minnettarım.
Yine sizlerle yapmış olduğum istişareler neticesinde, İYİ Parti ile olan siyasi birlikteliğimi sona erdirdiğimi ve istifa ettiğimi kamuoyuna duyuruyorum. Devam eden arkadaşlara da başarılar diliyorum.
Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. 
Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Bu yaklaşım, bundan sonraki siyasi hayatıma ışık tutacak olup, her ne makamda olursam olayım, hemşehrilerim menfaatleri ve ülkemizin yükselmesi için elimden geleni yapmaya Allah’ın izniyle devam edeceğim
Saygılarımla”

Kaynak: Cemre Bayrak