30 Milyonluk Vurguna Polis Engeli! 30 Milyonluk Vurguna Polis Engeli!

SONER KAN

Adana’da polis, bir yandan trafikte huzur ve güveni sağlarken, diğer yandan da sokak hayvanlarını da koruma altına almaya çalışıyor. Bu kapsamda trafik ekipleri, öğrencilerle birlikte oldukça anlamlı bir çalışma başlattı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez ilçe Çukurova’ya bağlı Toros Mahallesi’nde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren, Şehit Temel Cingöz Anadolu Lisesi öğrencileriyle ortak bir sosyal sorumluluk çalışması gerçekleştirdi.

Bu kapsamda trafik ekipleri, Mavi Bulvar’da söz konusu okulun önünde bir kontrol noktası oluşturdu. Bulvar üzerinde seyir halinde olan araç sürücüleri tek tek durdurulup, onlara “Her can kutsaldır” sloganıyla hazırlanan bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Trafik polisleri, sürücülere; “Araç trafiği içerisinde yaralanmış veya ölmüş bir havyan gördüğünüzde lütfen durup müdahale ediniz. Unutmayın ki, her can kutsaldır. Karaylolarında yalnız değiliz” uyarısı yaptı. Sonra da onlara trafikte seyir halindeyken yol kenarında görünce yavaşlamaları gereken trafik işaretlerini tek tek gösterip, onları bilgilendirdi.

Editör: Soner Kan