Adana’da doğum gününü kutladıktan sadece saatler sonra kendisinden 18 yaş küçük olan i Seda Ergül’ü, çocuklarının gözü önünde öldüren, 53 yaşındaki emekli astsubay Yaşar Ergül, ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’na mahkum edildi. Ergül’ün cezasında herhangi bir indirim de uygulanmadı. Ergül’ün, son savunmasında da; “Bir an istem dışı eşimi öldürdüm. Rahmetli eşimi çok seviyordum. 3 çocuğumun annesiydi” ifadesini kullanması dikkat çekti.

‘DOĞUM GÜNÜ’ SÜRPRİZİ

Olay, 26 Ekim 2023 tarihinde merkez ilçe Seyhan’a bağlı Pınar Mahallesi’nde yaşandı. Emekli astsubay Yaşar Ergül, kendisinden 18 yaş küçük olan eşi Seda Ergül (35) için çocukları ile birlikte doğum günü sürprizi yaptı. Genç kadın için üzerinde; ‘Bazen seni daha ne kadar çok sevebilirim diye düşünüyorum’ ifadesi yer alan pastayı özel olarak hazırlatan Ergül, bu sürprizin ertesi gününde eşiyle karşı karşıya geldi.

ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE

Yaşar Ergül, olay günü eşine hafif ticari aracıyla şehir dışına çıkacağını söyledi, ancak Seda Ergül terziye gitmek için aracın kendisine ait olduğu yanıtını verince; ikili arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesiyle Yaşar Ergül, yanında taşıdığı tabancasını çıkartıp, üç çocuğunun gözü önünde eşine kurşun yağdırdı. Göğsünden vurulan Seda Ergül, hayatını kaybederken, Yaşar Ergül de tutuklandı.

Ankara’da 7 Kişinin Yaralandığı Otobüs Kazası Kamerada Ankara’da 7 Kişinin Yaralandığı Otobüs Kazası Kamerada

CEZADA ‘İNDİRİM’ YOK

Yaşar Ergül hakkında; ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın üçüncü duruşmasında karar çıktı. Son savunmasını yapan Ergül, “Bir an istem dışı eşimi öldürdüm. Rahmetli eşimi çok seviyordum. 3 çocuğumun annesiydi” dedi. Mahkeme heyeti, sanığı ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’na mahkum ederken, cezasında da herhangi bir indirim uygulamadı.

Muhabir: SONER KAN