Serbest Piyasada Döviz Fiyatları Serbest Piyasada Döviz Fiyatları

Öncelikle, basın açıklamasında SSK ve Bağkur'a verilen yüzde beş zamdan dolayı teşekkür eden Nennoğlu, ancak bunun yeterli olmadığını ve emeklilerin hala zor durumda olduğunu vurguladı. Memurlara verilen on iki bin liralık zammın en az yarısı olan altı bin TL'nin, tüm emeklilere, yani emekli sandığı, SSK ve Bağkur emeklilerine eşit şekilde verilmesini talep etti.

Nennoğlu, Türkiye genelinde on yedi milyon emekli olduğunu belirterek, önümüzde bir seçim olduğunu ve Cumhurbaşkanı'nın mutlaka emeklilere zam yapması gerektiğine inandığını ifade etti. Bugün buradan herkese seslendi ve tüm emeklileri Memur-Sen çatısı altına davet etti. Emekli Memur-Sen üyesi olmanın, sadece maaş değil diğer sosyal haklardan da faydalanmayı sağlayacağını belirtti.

Ayrıca, Adana Memur-Sen olarak yapacakları yerel anlaşmalardan tüm emekli Memur-Sen üyelerinin faydalanacağını ve aydat ödemeyeceklerini söyledi. Başkan Nennoğlu, Memur-sen genel merkezinin yaptığı indirim anlaşmalarında Adana'da Memur-Sen olarak sağlanan avantajlardan emekli Memur-Sen üyelerinin tamamının faydalanacağını vurgulayarak, tüm emeklileri Memur-Sen çatısı altına beklediklerini ifade etti.

Editör: Metropol Gazetesi