Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Gürselpaşa Mahallesi’ndeki boş bir arsadaki barakada buluşan, 17 yaşındaki İ.N.Y. ile birlikte M.E. (27) ve C.E.’yi (37) takibe aldı.

Jandarma Ekipleri Kayıp Şahsı Ormanlık Alanda Buldu Jandarma Ekipleri Kayıp Şahsı Ormanlık Alanda Buldu

Zanlılardan birinin çamaşır deterjanı paketi çıkartıp, masaya koymasıyla harekete geçti. Şüpheliler, yere yüzükoyun yatırılıp, ters kelepçe takılarak etkisiz hale getirildi. Deterjan paketinden de 13 ruhsatsız tabanca ve buna ait 13 şarjör ele geçirildi. 

Gözaltına alınan C.E.’nin, ‘ruhsatsız silah bulundurmak, taşımak ve satın almak’ suçundan bir; M.B.’nin ‘kasten öldürme’ ve ‘kasten yaralama’ gibi suçlardan 8; İ.N.Y.’nin de ‘yağma’, ‘tehdit’ ve ‘şantaj’dan 3 ayrı suç kaydının olduğu tespit edildi.

M.B.’nin, 2 yıl önce ‘ev gözetleme’ iddiası yüzünden çıkan, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kavganın ardından tutuklandığı ve bir süre önce ‘denetimli serbestlik’ kapsamında cezaevinden salıverildiği ortaya çıktı. 

Emniyetteki sorgusunda; silahların kendisine ait olduğunu kabul eden C.E. ise, “Silahlara merakım var. Bu yüzden biriktiriyorum” dediği öğrenildi. Zanlıların, emniyetteki işlemleri sürerken, silahların da daha önce herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığı araştırılıyor.

Muhabir: SONER KAN