SONER KAN

Kaza, 29 Ocak’ta merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Serinevler Mahallesi’nde yaşandı. Otomobiliyle Ege Bagatur Caddesi üzerinde seyir halinde olan T.A., iddiaya göre kavşağa yaklaştığında kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen, durmak yerine gaza basıp yoluna devam etti.

T.A., bu esnada yeşil ışık yandığı için harekete geçen E.G.’nin kullandığı, şehir içi yolcu taşımacılığı minibüsle çarpıştı. Kazada otomobil adeta hurdaya dönerken, T.A. ve yanında bulunan S.A. da araçta sıkıştı. İki yaralıyı da itfaiye mahsur kaldıkları yerden kurtardı.

Çalınan Traktör 700 Kilometre Uzakta Bulundu Çalınan Traktör 700 Kilometre Uzakta Bulundu

T.A. ve S.A. ile birlikte minibüste bulunan 9 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulansla çevredeki hastanelere kaldırılırken, S.A. adlı kadının durumunun da ağır olduğu öğrenildi. Minibüs şoförü de tedavisinin ardından, polis tarafından gözaltına alındı.

Öte yandan, kaza anı minibüsün araç içi kamerasına yansıdı. Söz konusu görüntülerde; minibüs ile otomobilin çarpıştığı, bu sırada kucağında çocuk olan kadın dahil, yolcuların öne savrulduğu ve ardından yaşanan panik de yine kameralara yansıdı. 

Editör: Soner Kan