Gülaçtı: “Derdiniz Otogar Değil, Rant” Gülaçtı: “Derdiniz Otogar Değil, Rant”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan Belediye Başkan adayı Kadir Aydar, yarım kalan hikayesini tamamlamak için çıktığı yolda vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP İl Başkanı Anıl Tanburoğlu ve İlçe Başkanı Caner Aydar ile kürsüye çıkan Kadir Aydar’ı Ceyhanlılar bağrına bastı. Vatandaşların sevgi gösterileri arasında kürsüye çıkan Başkan Zeydan Karalar, belediye başkan Kadir Aydar’a her konuda kefil olduğunu belirterek, Ceyhan’ın her yönden gelişip kalkınması adına omuz omuza vererek büyük işler başaracaklarına inandığını söyledi. Toplanan kalabalıktan destek isteyen Zeydan Karalar, Ceyhan ve Büyükşehir’de seçimi kazanacaklarını vurguladı. 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında parti binası önünde düzenlenen miting havasındaki programda çok sayıda vatandaşla buluştu. Her siyasi kesimden katılımın olduğu mitingde CHP İl ve İlçe örgütleri de hazır bulundu. 

GÜÇ VE DESTEK İSTİYORUM
Kendisine kucak açan Ceyhanlıların bir evladı olarak yeniden hizmet için kolları sıvadığını vurgulayan Kadir Aydar, “Sadece CHP’lilerden değil, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Ceyhan’daki kadınlardan, gençlerden ve büyüklerimden güç ve destek istiyorum. Bir aday adaylığı süreci yaşadık. Bu süreçte ayrı düştüğümüz kardeşlerimi, yol arkadaşlarımı tekrar yanımda görmek, onlarla beraber yürümek istiyorum. Onların tümü benim yoldaşlarım, yol arkadaşlarımdır. Hepsi başımın tacıdır. Amacım Büyük Ceyhan İttifakı’nı kurabilmek, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin adayı olabilmek.” dedi

 KİMSENİN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEDİM 
Bugüne kadar kendisine destek verenlerin başını öne eğdirecek bir söz ve davranışta bulunmadığını vurgulayan Kadir Aydar, şöyle devam etti: “Bugüne kadar olmadıysa bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü güven ve emeğin, inanç ve azmin ne denli yüksek değerler olduğunun bilincinde, sorumluluğumun farkındayım. Bir hayalim var, bir hikayem var benim. Yarım bırakılan, yarım kalan bir hikaye bu. Ceyhan‘ın yarım kalan hikayesi bu. Ceyhan‘ın yazgısını kökten değiştirme hikayesi bu. Çağdaş bir kent inşa etme hikayesi bu. Yolları, parkları, üretim ve istihdam sorunu ile tüm sorunları çözülmüş, sanat, bilim ve akılla yoğrulmuş, bir çift mavi gözün ışığında parmakla gösterilen bir kent yükselecek bu bereketli topraklarda ve şimdi güneş senin üzerine doğacak Ceyhan. Ceyhanlılar 1 Nisan sabahı farklı bir Ceyhan’a uyanacaklar. Bunu hizmetlerimizde de görecekler” 

BEDEL ÖDEMEKTEN ÇEKİNMEM
Bedel ödemekten çekinen bir insan olmadığını anlatan Aydar, “Ama bıraksınlar, engel olmasınlar, değişmez denilen bu yazgıyı değiştirelim, Ceyhan’ı daha ileriye taşıyalım. Mutlu insanların kenti olsun Ceyhan. Gülen insanların şehri olsun.Kadınların, gençlerin, yaşlıların şehri olsun Ceyhan. Sanatın, festivallerin, şehri olsun.İşte o yüzden elinizi Ceyhan’ın üzerinden çekin.  Yetsin artık.  Ceyhan’a güneş doğsun da bir değil binlerce Kadir varsın bedel ödesin. Ama yine ille ‘Ben çıkarlarıma bakarım, çıkarım için karşıma çıkan herkese ayak oyunu ve tezgah kurarım’ diyorsanız başaramayacaksınız, engel olacağım sizlere. Bu yola baş koymuş, ömrümü vermişim ben. Hapislerle, cezalarla, soruşturmalarla, ısmarlama gazete haberleri ile,iftira, yalan dolu sahte sosyal medya hesapları ile, paranın esiri olmuş zavallılarla, korkutmalarla sindiremezsiniz beni.Kimse bilmese de Ceyhan biliyor neyin ne olduğunu. Kimlerin kendileri için mücadele verdiğini biliyor. Ne yaparsanız yapın Ceyhan’ı benim yüreğimden, beni Ceyhan’ın yüreğinden atamayacaksınız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ZAFER SÖZÜ VERİYORUM
Ceyhan’ın sorunlarına derman olmak büyük bir yürüyüş başlattığını belirten Aydar, şu açıklamalarda bulundu: “Gelin şimdi bir yürüyüş başlatalım. Bu yürüyüş bitmeyen bir yürüyüş olacaktır. Bu yürüyüş, Ceyhan hak ettiği yere gelene kadar sürecek bir yürüyüştür. Bu yürüyüş Ceyhan’ın her mahallesinin, her sokağının pırıl pırıl olması, eşit hizmet alması yürüyüşüdür. Bu yürüyüş etrafı sanayi tesisleriyle dolu olmasına rağmen, yeteri kadar işçi çalıştıramayan Ceyhanlıların yürüyüşü olacaktır. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür, hakkımız olanı geri alma yürüyüşüdür.Ama şunu söylemek istiyorum ki bu yürüyüş öyle kolay bir yürüyüş olmayacaktır.Dikenlidir bizim yollarımız, meşakkatlidir, zordur.İnancı olmayan yürüyemez bu yolda.İçinde sevgi olmayan yürüyemez.O yüzden birlikle yürünür bu yol, beraberlikle, sevgiyle, inançla yürünür ve ben bu yolda nasıl yürünür biliyorum.  Bu yoldan nasıl gidilir biliyorum. Bu yolun sonunun nereye varacağınıda biliyorum.Ben Kadir Aydar, bu yolda sizlere sesleniyorum. Şu andan itibaren 31 Mart sabahına kadar uyumak, yorulmak yok, Seçim kampanyamız boyunca ben size soğuk vadediyorum. Ben size açlık vadediyorum. Ben size uykusuzluk vadediyorum. Bu zorlu ve dikenli yollarda yürürken gözyaşı vadediyorum ve ben size bu yolun sonunda 31 Mart’ta zafer sözü veriyorum. Zaferin sizlerin olacağının sözünü veriyorum. Hizmet sözü veriyorum. Mutlu bir Ceyhan sözü veriyorum. El ele verip kenetlenerek zafere ulaşacağız.”

Editör: Cemre Bayrak