Yapımı 9 ay sonra tamamlanacak olan otelin konaklama ücreti öğretmenevini geçmeyecek, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 75, cenaze ve düğün için ilçeye gelecek olanlara ise yüzde 50 indirim sağlanacak.

MAZBATASINI 5 GÜN ÖNCE ALDI

Sanat Sokağı Cazibe Merkezi Haline Getirilecek Sanat Sokağı Cazibe Merkezi Haline Getirilecek

Ceyhanlıların yarım kalan hikayesini tamamlamak adına ortaya koyduğu iradeyle, her siyasi kesimden vatandaşın oyunu alarak seçimi kazanan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, kampanya döneminde verdiği sözleri bir bir tutmaya devam ediyor. Mazbatasını henüz 5 gün önce alan Başkan Kadir Aydar geçtiğimiz gün Kent Meydanı için ilk kazmayı vurdu. Namık Kemal Mahallesi’ne yapılacak çift yönlü yolun yapımı için de altyapı çalışmalarını tamamlayan Aydar, Büyük Ceyhan Oteli Projesi için kolları sıvadı. Seçimin üzerinden 11 günün geçmesine rağmen yüksek tempoyla başlatılan çalışmalar, takdirle karşılandı.

 BÜYÜK CEYHAN OTELİ 9 AY SONRA HAZIR

Seçim kampanyası döneminde, göreve geldiği ilk ay otel projesini başlatacağını söyleyen Aydar, ayın dolmasını beklemeden çalışmaları başlattı. Ceyhan Belediyesi binasının başka bir alana taşınıp yerine otel inşa edilmesi için yasal ve fiziki işlemler başladı. İlçe imajı için heyecan yaratan, Türkiye standartlarında, herkesin örnek göstereceği projeyle ilgili bilgiler veren Aydar, “Büyük bir köyden, büyük bir kent olma yolunda Ceyhan’ımıza bir belediye oteli kazandırıyoruz. Belediye otel ücreti öğretmenevi fiyatını geçmeyecek. Ceyhan’a ilk defa atanacak olan memurlarımız için ücretsiz konaklama imkânı sunacağız. Şehir dışından gelen şehit ve gazi yakınlarına yüzde 75 indirim sağlayacağız. Düğün ve cenaze için şehir dışından gelen misafirlere ise yüzde 50 indirim sağlayacağız. Bu adımlarla, Ceyhan’ımızın sosyal ve ekonomik yaşamına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. 9 ay sonra hizmete açılacak otelimiz Ceyhan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ