SONER KAN

Merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Güzevleri Mahallesi’nde; Mobilyacılar Sitesi’nde ağabeyine ait sünger imalatı fabrikasının deposunu, tinerle ateşe veren Y.B., daha sonra bölgeden koşarak kaçtı. Alevler de kısa sürede binayı kuşattı.  

Evine Su Taşıyan Husumetlisine Kurşun Yağdırdı Evine Su Taşıyan Husumetlisine Kurşun Yağdırdı

24 Ocak’ta meydana gelen olayda itfaiye, 2 saat süren bir çabanın ardından, alevleri kontrol altına alarak yangını söndürdü. Olay anında yakın bir akrabasının düğününe gitmek için işyerinden çıkan İ.H.B., yangını duyunca çalışanlarıyla birlikte olay yerine geldi; alevlerin işyerini küle dönüştürülmesini çaresiz bakışlarla izledi.

Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ‘kundaklama’ şüphesi üzerine bir dedektif gibi iz sürdü; çabalar da sonuç verdi. Yangını çıkarttığı tespit edilen Y.B., olay yerine yakın bir sokakta kovalamaca sonucu kıskıvrak yakalandı.

Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği’nde sorguya alınan Y.B., “Ağabeyimden para istedim, vermeyince tartıştık. Ona çok kızgındım ve ders vermek için yangını çıkarttım” itirafında bulundu; sevk edildiği adliye de nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Soner Kan