Başkan Kanlı’nın İddialarına cevap veren Başkan Tanburoğlu şu ifadeleri kullandı;

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri yaklaşırken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ın 5 yılda gerçekleştirdiği mali mucize ve hizmet yağmuru karşısında, Cumhur İttifakı’nın düştüğü çaresizliğin üstünü, aslı astarı olmayan suçlamalar ve değerlendirmelerle örtmeye, kendince umut devşirmeye çalışıyor.

MHP’li belediye başkanından devraldığı enkazı önce ayağa kaldıran, borcu gelirinin 4 katı olan Adana Büyükşehir Belediyesi’ni, geliri borcunun 4 katı haline getiren Başkanımız Zeydan Karalar; şimdiye kadar hiçbir belediye başkanının yapamadığı alt geçitlerden 3 adet yaparak, Adanalıların hizmetine sundu. 5 yeni bulvar açtı, 221 cadde ve bulvarı yeniledi. 310 iş makinesi, 111 otobüs aldı. En önemlisi tüm bunları belediyenin öz kaynaklarıyla, tek bir kuruş borçlanmadan gerçekleştirdi. Kentin su, yol, altyapı, köprü, menfez ihtiyaçlarını giderirken, sosyal belediyecilik anlayışıyla zor durumdaki insanlarımıza, teşvik edilmesi gereken çiftçiye, üreticiye önemli destekler sağladı. Geçmiş dönemden 3 kat fazla işi, çok daha az paraya yaparak, halka hizmet için önemli tasarruflarda bulundu.

Önceki MHP’li belediye yönetimi döneminde; mazot ve asfalt fiyatları, bugünle kıyaslanmayacak kadar düşükken, ancak 894 bin ton asfalt dökülebilmişti. Zeydan Karalar döneminde ise şu ana kadar 2 milyon 790 bin ton asfalt döküldü. Geçmiş dönemde belediye çalışanları 4-5 ay maaş alamazken, Zeydan Başkan döneminde çalışanlar maaşlarını günü gününe alıyor. Üstelik tüm bunlar iki yıl süren pandemiye ve Adana’mızı da derinden etkileyen 6 Şubat depremleri yaşanmasına rağmen gerçekleştirildi.

Kocaispir: “Bütün Adanalı Ahmak, Sen Akıllı mısın?” Kocaispir: “Bütün Adanalı Ahmak, Sen Akıllı mısın?”

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin bütün ilçelerinde, köy ve mahallelerinde insana dokunan, ihtiyaçları gideren, sorunları çözen ve halkın geleceğe güvenle bakmasını sağlayan bir yönetim anlayışıyla çalıştı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın kente yaptığı en önemli katkı, Başkan Zeydan Karalar’ın kendi deyimiyle; kentin önünü açmak, mali yapının mucizevi bir şekilde düzeltilmesiyle, kimseye ihtiyacı kalmayan, geleceğe güvenle bakan bir Adana oluşturmak oldu.

Son 5 yılda Adana’da gerçekleştirilen belediyecilik anlayışı, tüm Türkiye’de büyük takdir toplarken, dünyada da kredi derecelendirme kuruluşları, Adana Büyükşehir Belediyesi’ni Türkiye’deki en başarılı belediye kategorisine alarak, yüksek dereceli kredi puanlarıyla bunu tescil etti.

Şimdi MHP İl Başkanına soruyoruz; tüm bu yapılanları görebiliyor mu? Bu bir mucize değil midir? 

Adana; 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde yeniden Zeydan Karalar demek için gün sayıyor. LGS ve YKS’ye hazırlık kurslarının verildiği, öğretmenlerin büyük bir titizlik ve liyakate dikkat edilerek seçildiği, öğrencilerin ve velilerin çok memnun olduğu Adana Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Kurs Merkezleri’ni eleştirerek, Adanalıların kafasını bulandırmaya çalışan MHP İl Başkanı’nın çabaları nafiledir, inandırıcılıktan uzaktır. Çünkü gerçek ortadadır ve kurs merkezlerimizin başarısı dillere destandır. Siyasetçiler halkın yararına yapılmış hizmetleri karalamaktan vazgeçip, öncelikle kent için yapacakları projeleri ortaya koymalılar.

Bizim yolumuz halka hizmet yoludur, bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur.

Zeydan Karalar Başkanımız, Adana’yı 5 yıl daha yönetecek ve kentimizi daha yaşanabilir, daha modern bir hale getirmek için gece gündüz çalışmaya devam edecektir. Kimse gerçek dışı ve haksız suçlamalarla, Zeydan Karalar’ın halka hizmet etme kararlılığının önüne geçemez. Halkımız MHP ve AKP’ye 31 Mart seçimlerinde gereken cevabı sandıkta zaten verecektir.”

Editör: Metropol Gazetesi